Primerjava online plačilnih sistemov
14 naročnikov
14 naročnikov
Ker večino slovenskih ponudnikov skriva informacije o ceniku, proviziji, implementaciji ter ostalih dokumentov smo se odločili, da naredimo krajšo raziskavo, pridobimo te informacije in jih predstavimo na blogu. Tako je po kar nekaj časa pisanja za vsakega ponudnika nastal članek. Sedaj pa smo naredili še primerjalo tabelo le-teh.
Zakaj postam to primerjavo tukaj? Ker bi rad od vseh vas spletnih mojster pridobil še morebitne informacije, ki sem jih izpustil, vaše izkušnje in podobno. Tako bo na koncu nastal vodič, ki bo prišel zelo prav vsem, ki so v tem poslu.
47 odgovorov
Hvala. Noben webmaster nima kakšnih izkušenj pri teh, lahko mogoče vsak navade okvirne procente, ki jih plačuje itd?
Na srečo se kartice v Sloveniji pri plačevanju v spletnih trgovinah še niso prijele. Stroški so za veliko dejavnosti občutno previsoki.
Sam bi se za kartice odločil edino v primeru, če bi posloval s tujino (upam, da kmalu).
Frane, ne bi se ravno strinjal. Če hočeš za majhne stroške dodat kreditne kartice ti je idealna zadeva Bankart 3d secure ali Banka koper Activa payment. 2-3% oz. 2% ako imaš odprt račun pri Banki Koper ni občutno previsok strošek. Paypal zahteva 3.4%, tako da je zelo primerljivo.
Frane: "Na srečo se kartice v Sloveniji pri plačevanju v spletnih trgovinah še niso prijele."
Živiš morda v kakšnem vzporednem svetu? ;)
Plačilna sredstva, kot so kreditne kartice, Moneta in PayPal so pri plačevanju v slovenskih spletnih trgovinah povsod odlično sprejeta.
Zgornja razpredelnica pa vsaj kar se tiče lestvice provizij ne drži povsem.
@Roky: Sem šel pogledat še 1x obračun provizije za prejšnji mesec in ja, mobitelu sem plačal 15%. Ne vem pa kje je tistih tvojih 2-5, ki jih omenjaš?
Pri Banki Koper manjka Activa (pa mislim, da lahko tudi AM), poleg tega pa oznaka "slaba" pravzaprav pohvala za njihovo podporo :)
Lepo si naredil!