Framework/CMS za spletno aplikacijo
8 naročnikov
8 naročnikov
Pozdravljeni,
Počasi uresničujem idejo o novi spletni aplikaciji in preden začnem iskati programerja, bi rad našel rešitve za osnovna vprašanja (da me ne bodo Indijci nategovali), pri čemer vas prosim za pomoč.
Aplikacija bo zelo preprosta, ker bo samo vlekla podatke iz API-ja druge aplikacije. Ker so API requesti omejeni, pa se bodo morali uporabniki pred uporabo aplikacije registrirati.
1.) Ali obstaja kakšen sistem, ki ima registracijo in prijavo že vključeni (da jih ni potrebno programirati iz nule)? Kaj se ponavadi uporablja?
2.) Slišal sem, da nekaj aplikacij za to uporablja kar Wordpress. So kakšne negativne strani tega?
3.) Če imate kakšne osebne izkušnje oziroma kaj priporočate, bom vesel priporočil.
Skratka, iščem že izdelan sistem, ki omogoča uporabnikom registracijo ter skrbi za vse težave, povezane s tem (prijava, pozabljeno geslo, ....).
Če mislite, da je zadevo bolje sprogramirati na novo, bom vesel tudi vaših argumentov.
Najlepša hvala vsem za odgovore.
Lp,
Jakob
12 odgovorov
Večina frameworkov ima za to že izdelane module.
ZF2 ima modul zfcuser (še dokaj incomplite samo osnovna zadeva dela), symfony ima bundle za to.
CMSji pa že sami po sebi imajo user zadeve not.
tako kot je bostjan povedal.... vsi vecji/znani CMSi imajo registracijo/login popedenano...
in ja, med najbolj popularnimi sta wordpress in joomla... edini downside (poleg ogromno plusov) je po mojem, da je opensource, torej koda dostopona vsem zatorej vecja verjetnost hackov... ampak ce se malo potrudis in malo postimas zadeve, poinstaliras par varnostnih modulov, se ti ni za bat!
je pa bostjan omenil frameworke, razen ce ne bo aplikacija res kompleksna z veliko personifikacijami, jaz nebi startal z golim frameworkom ampak bi se odlocil za enega od omenjenih CMSov, ki ze v osnovi ponujajo veliko modulov
Če bi jaz začenjal danes, bi po vsej verjetnosti izbral Laravel. S tem da pri tem moraš narediti še frontend, pri npr. Wordpressu ali Joomli pa imaš že vse forme (login, registracija...).
Še en glas za Laravel za karkoli custom. Res odličen framework, ki precej pohitri razvoj. Prijavo/odjavo ima poštimano, ostalo funkcionalnost boš moral sam narediti, ampak je zadeva res preprosta z parim vrsticami kode.
viodva, ki sta predlagala Laravel... da ne iscem okoli po spletu... kaksna je glavna razlika med cakePHP, igniterjem in laravelom? zakaj bi naj bil slednji boljsa izbira?
jaz uporabljam codeigniter in nimam pripomb. je pa res, da en nekaj ima, drugi pa nima, vendar mi je codeigniter čisto ql
Mešetar: Trenutni CMS/spletna platforma, ki jo izdelujem, je osnovana na CodeIgniter. Problemov je več, npr. manjko modularnosti, proceduralna logika, ni ORMja, ni namespaceov, najbolj pa me moti EKSTREMNO POČASEN RAZVOJ, kar ti bo takoj jasno, če pogledaš: http://ellislab.com/codeigniter/user-guide/changelog.html
Zato je potem z delom ekipe nastal FuelPHP (če sem dobro sledil dogajanju).
Je pa CI zelo enostaven za priučitev, tako da verjetno sem ga tudi zato pred 3 leti izbral ;)
Predlagam da se za FW odlocit glede na to, kaj bos rabil pri posameznem projektu in kaj ze dolocen fw vklucuje od tega kar bos rabil.
Lep primer je registracija/prijava kar Zend Framework ze vklucuje, Codeigniter pa tega nima in moras uporabiti enega od dodatkov, ki so bili ze narejeni ali pa spises nekaj svojega.
@SlimDeluxe: a si imel kdja priloznot delat s cake-om? cake ima vse omenjeno, ORM, modularnost kar se tice hitrega razvoja pa p[o njihovih obljubah je...
jaz sem narec ene 5 let nazaj 2 leti vztrajal s cake-om... na videz je bil zlo kul... ampak sem vecino casa porabljal, da sem studiral, kako zadeve funkcionirajo, namesto da sem bil osredotocen v razvoj.... tako me je minilo vseskupaj in sem raje naredil svoj FW
me pa vseeno zanima kako je situacija sedaj po dobrih 3 letih...
Za cakePHP ne vem ker ga nisem uporabljal. Kar se pa tiče med Laravel pa CI, sem prešaltal z CI na Laravel, predvsem zaradi Elequent ORM-ja ki je vdelan v sistem. Zadeva je za večino zadev več kot dovolj zmogljiva (razni relationshipi delajo out of the box, one-to-many, many-to-many...). Za osnovno delovanje je dovolj da narediš model za vsako tabelo (5 vrstic kode) in Elequent naredi ostalo.
Schema builder pa migration tool je zakon za razvoj in deploy. Z dvema ukazoma imaš postavljeno bazo.
Všeč mi je routing in sicer explicitni routi, vem da ima CI tudi to ampak se mi zdi v Laravelu bolj logično poštimano. Načeloma za preprostejše aplikacije ne potrebuješ sploh kontrolerjev, lahko v routsih naredi closure in spišeš logiko tam. REST kontrolerji se postavijo z eno spremenljivko, kar je prikladno za razvoj raznih API-jev.
Plus je tudi da ima zadeva kar nekaj bundlov, ki jih lahko iz command lina namestiš, kakšen ftp class ali pa mogoče swiftmailer.
Omeni lahko še dokaj lepo sintakso oz. imenovanje funkcij/arhitekturo, upam da se razume kaj mislim (sama zadeva je sicer subjektivna, samo vseeno).
Ziher sem še kaj pozabil, lahko pa povem da je meni dejansko kar zabavno delat z Laravelom, ene par krat sem se ujel da sem z odprtimi usti gledal v ekran, ker mi ni bilo jasno kako je to lahko tako preprosto (npr. Elequent in njegova hitra ter preprosta "postavitev").