Elektronska zdravstvena kartoteka - aplikacija

Spoštovani!

Študentje medicine in medijskih komunikacij v sodelovanju s podjetjem Marand, pripravljamo mobilno aplikacijo - elektronsko zdravstveno kartoteko.

Aplikacija vam bo omogočala dostop do vseh zdravstvenih podatkov, hkrati pa vam bo omogočala, da prevzamete nadzor nad svojim zdravjem, zdravljenjem, dobrimi in slabimi navadami.
Omogočala vam bo povezljivost z zdravstvenim osebjem in izkušnjami ljudi s podobnimi težavami kot so vaše.

K odgovarjanju vabimo tudi tiste izmed vas, ki nimate zdravstvenih težav in si želite čim manj ukvarjati z zdravjem.

Prosimo vas, da rešite kratek vprašalnik (5-10 min) in s tem prispevate k naši rešitvi:
https://docs.google.com/forms/d/1jBX3NecV6AlEZ18SL0mL6pzMl-PtjFVXNRHarD0FE/viewform

Najlepša hvala,
Nataša
ekipa Think!Healthy
Demola Slovenija

11 odgovorov

Ma jebeš to firmo
http://supervizor.kpk-rs.si/podj/52075800/

Samo onkologiji računajo 50k mesečno za ta Saas crap
http://supervizor.kpk-rs.si/organ/27774/podj/52075800/

Januar 2014 87.841,03
Februar 2014 29.938,10
Marec 2014 133.251,16
April 2014 91.678,65
Maj 2014 61.067,07
Junij 2014 69.305,62
Julij 2014 73.160,05
Avgust 2014 63.311,91
September 2014 46.962,36
Oktober 2014 65.212,51
November 2014 45.208,68
December 2014 49.434,64

I refunse to colaborate with infidels.

8

Pri 10. vprašanju sem omagal. Dejansko nimam 10 minut, 45 sekund bi še šlo.

Podvprašaj...je ta aplikacija "uradna" zdravstvena zadeva ali je to prizadevanje neke firme, da še pri dohtarju ne bom mel mira pred oglasi?

1

za urno postavko, kot jo Marand računa državnim podjetjem/organom, nej si kar sami rešujejo ankete

8

Pozdravljeni!

V imenu ekipe Think!Healthy odgovarjam na vaša vprašanja in skrbi. Think!Healthy sestavljamo študentje v sklopu projekta Demola Slovenija in zgolj sodelujemo s podjetjem Marand, ki ima možnost, da prototip odkupi po zaključku projekta.

Zagotavljam vam, da je razvoj aplikacij resen projekt, čeprav smo šele v fazi idejne zamisli. Za platformo, ki to aplikacijo podpira je Marand že sklenil posle za uporabo v drugih zdravstvenih ustanovah po svetu, npr. na področju Moskve.

Sorodno aplikacija namenjena zdravstvenim delavcem razvija Marand v sodelovanju z Onkološkim inštitutom in Pediatrično kliniko v UKC Ljubljana. Predvidevam, da so zneski, ki jih navajate namenjeni temu projektu.

Aplikacija ne bo obremenjena z oglasi, saj je zasnovana tako, da bo s časom nadomestila zdravstveno kartoteko v papirni obliki.

Namen aplikacije je, da zdravstveno kartoteko nadgradi na način, da bo služila vašim potrebam in željam. Da vam kar najbolj olajša proces zdravljenja, omogoči celosten pregled nad vašo zdravstveno zgodovino in vas informira in spodbuja glede zdravih navad/izogibanja škodljivim navadam. To mora početi na uporabniku osebno prilagojen način.

Zahvaljujemo se vam za vaše zanimanje in skrb za kvalitetno aplikacijo.

Urban
Ekipa Think!Healthy
Demola Slovenija


vprašalnik dobite tu :)

2

Zame ni problem vaša ekipa, meni je problem ta firma, katere zgodovina transakcij ni v skladu z principom varčne države, ki se ga "kao" uvaja na vseh nivojih.

Javna skrivnost je da blagajno zelo učinkovito prazni par IT podjetjih, ki so svoje rešitve prodale državi in mastno služijo v vzdrževalnimi pogodbami.

Namen in smisel IT tehonologij je zmanjševanje administrativnih in ostalih stroškov storitev. Z uvedbo teh tehnologij se poveča produktivnost zaposlenih, kar se lahko pokaže
1) v enakem obsegu storitve in manjšem številu zaposlenih
ali
2) v povečanem obsegu storitve in enakem številu zaposlenih

Slovenija kot država je v preteklih 20 letih obilno obogatila svoje storitve z IT tehnologijami, zato bi bilo pričakovati manjše število zaposlenih oz. večji obseg storitev. Število zaposlenih se ni zmanjšalo, vsako leto (z izjemo zadnjega?) se povečuje. Večji obseg storitev hm, to je relativen pojem, vendar se po moje ni povečal. Vsekakor ga je težko ovrednotiti, ker se je povečevalo št. zaposlenih.

Nekaj ne drži vode, uvajanje IT tehnologij v slovenska javna podjetja in državo je v nasprotju z osnovnim poslanstvom IT tehnologij - povečevanje produktivnosti. Kdo je tukaj bebast ?

Moja logika je precej primitivna. Po podatkih supervizorja je Marand posloval z državo, torej je soudeležen v tem gangrapu države s strani ponudnikov IT tehnologij. Ker je soudeležen je tudi soodgovoren za to, da njegove rešitve niso vodile v zmanjševanje št. zaposlenih. Ker sam ne plenim državne blagajne zavračam sodelovanje s plenilci oz. predstavniki plenilcev le te, ker nimam nobene osebne koristi od tega.

J'accuse & I refuse

Ko bo Marand Moskvi prodal aplikacijo preko slovenske firme za enak ali večji znesek kot slovenskim javnim ustanovam, potem bom z veseljem izpolnil anketo. Še celo več, zavezujem se da bom za možnost sodelovanja v anketi prispeval 100 eur preko paypala za dobrodelno ustanovo, po vaši izbiri.

20

Javna skrivnost je da blagajno zelo učinkovito prazni par IT podjetjih,

Bi si jih upal izpostavit?

Sej se že dolgo ve kdo je na državnih jaslih.
Večina velikih, drugače je pa supervizor

Ministrstvo za zdravje
http://supervizor.kpk-rs.si/organ/27111/*MARAND, d.o.o. 8.771.623,05
*SRC Infonet d.o.o. 2.483.094,70
*S&T Slovenija d.d. 1.736.477,16
*...

8

Rajši ne gledat teh stvari. Mene samo spravijo v slabo voljo :).

Ko vidiš koliko se moraš trudit za te male fičenke, na drugi strani so pa podjetja, ki so prisestana na državni proračun in brez pretiranega napora vlečejo miljone.

Ko bi na koncu vsaj kvaliteta izdelkov bila na visoki ravni, ne pa da izgleda kot da bi aplikacije delal nekdo, ki še ni slišal za UX. In da obiskovalci uporabljajo tudii Chrome, Firefox in Safari, in ne le IE :).

3

No, če se osredotočimo zgolj na Marand:
Seznam organov (skupen znesek plačil: 67.423.399,06€)
Itak da delajo zgolj z državnimi firmami, ker jim sicer noben pri zdravi pameti ne bo dajal toliko denarja za nekaj, kar vsak spodoben programer sproducira v vsaj isti kvaliteti (in v krajšem času) in predvsem za bistveno manj denarja

2