Offline in online optimalizacija nove trgovine

Pozdravljeni,
Pred kratkim smo dodali trgovino na splet. Zanimalo bi me vaše mnenje glede konkurence, trenutne optimalizacije in kaj bi bilo potrebno narediti kako bi se čim višje uvrstili v Googlu. Po laični analizi konkurence, ki je za določeno besedo rangirana na prvem mestu. Keywords 6 besed. PR 1, 29 links in 88 linkdomain (podatek SEOquake sicer ne vem kakšna je razlika). Drugouvrščeni ima pr2 in 4 linka in linkdomain.keyword-samo ena beseda. Konkurenca mi se ne zdi huda ampak me preseneča, da je stran z minimalnim številom backlinkova uvrščena tako visoko. Adwords sicer ocenjuje, da je konkurenca za to besedo nizka. Glede na to, da je trgovina nova koliko backlinkova tedno, mesečno mi svetujete? Zanima me tudi vaše mnenje o programih, ki avomatsko delajo backlinkove. Ali je to uporabna zadeva oz. ali Google to kaznuje?
Sedaj pa nekaj vprašanj glede optimalizacije offline. Če za vsaki izdelek vpišemo keywords in meta opise, ki se ponavljajo ali google to kaznuje? Ali je priporočljivo ponavljati besede, ki si jih vpisal npr. na kategorije. Izdelkov je veliko in se lahko zgodi, da se besede ponovijo. Ali je kakšna toleranca (v %) pri ponavljanju teh besed? Preseneča me, da seoquake ne zazna backlinka (če se link in linkdomen štejeta kot backlink). Namreč, stran je vpisana v dva spletna imenika in Pintarest pa nikjer ni zaznati kakršnegakoli linka. Imate kakšen namig zakaj ne zazna? Hvala za nasvet in pomoč.

5 odgovorov

Orodja ne pokažejo vseh backlinkov.
Meta opisi so nerelevantni pri rangiranju in Googla po pravici povedano ne zanimajo.

Kategorije ki jih hočeš optimizirati bi na vašem mestu brez dvoma opremil z unikatnimi opisi. Ne izdelke, kategorije pa.

Meta opisi nerelavntni pri rangiranju? Sure it is.

Keywords meta tag?

Description je pomemben predvsem zaradi CTR na zadetek.

Zakaj ne unikatnih opisov za vsak izdelek? Če jih je preveč ok, te res stane časa in/ali denarja, ampak za neko razumno število izdelkov pridejo opisi zelo prav, predvsem če loviš še kakšne long-tail keyworde, s katerih pridejo že prepričani kupci.

To je res Gizmo. V primeru pa, da imaš ogromno število podobnih izdelkov, pa je to delo malo nehvaležno. Ne pravim, da nima smisla, je pa zamudno.
Problem pri podobnih izdelkih so tudi opisi. Kar lahko narediš je nastaviš rel=canonical in tam poskrbiš za opis, ki je unikaten.