Dolžina članka in SEO
12 naročnikov
12 naročnikov
Pozdravljeni!
Nekdo, ki se naj bi spoznal na optimizacijo, mi je rekel, da morajo biti članki dolgi največ 450 besed, ker naj bi google ne maral strani, ki so prevelike. To pa meni ni logično, saj ima npr stran, ki je dolga npr 1000 besed, precej različne vsebine in vrednosti v očeh googla. Pogosto tudi ne moreš napisati članka, ki je dolg 500 besed, saj je tema preširoka. Vem, da dolgih člankov ljudje ne marajo brat, samo če je stran narejena dobro in vsebina prava, ostaneš na članku in ga prebereš.
Mislite, da bo google v prihodnosti dal prednost stranem, ki so "še bogatejše" z vsebino?
Hvala za odgovore!
11 odgovorov
Jaz bi izkoristil tole temo še z enim podvprašanjem - kako je s članki, ki so veliko daljši (5000+ besed), če so popolnoma urejeni s slikami, podnaslovi itd. Je dejansko možno, da niso tako koristni za SEO?
Daljši članek, več različnih keywordov, več "one time search" long tail zadetkov. Jaz tam kje imam kaj za napisat uporabim 700-1000 besed dolg članek. Priporoča se tudi, da nimaš vseh člankov na strani isto dolgih.
kao 500 max, 200 min.
če je daljši članek ga daš na novo stran.
saj si sam lahko predstavljaš , da se 1000 besed težko prebere. sploh pa nobeden več ne bere sam skenira kw.
to bo še posebaj sedaj pomembno, ker se gre na mobilne naprave z majhnim zaslonom..
anole:
kao 500 max, 200 min.
če je daljši članek ga daš na novo stran.
saj si sam lahko predstavljaš , da se 1000 besed težko prebere. sploh pa nobeden več ne bere sam skenira kw.
to bo še posebaj sedaj pomembno, ker se gre na mobilne naprave z majhnim zaslonom..
Tale je pa čisto bosa.. 500 max? Really? Dej ti men povej, če pišeš nek strokovni članek o obširni temi, kaj lahko dejansko stlačiš v 500 besed? Ali pa recimo kak dober guide in podobne zadeve.. Jaz bi prej rekel (in to tudi uporabljamo) da je enih 400 minimum :)
Jaz pa takole pravim. Glede na to, da celo po besedah naših forumašev še dandanes uspešno rangirajo članki skorajda brez vsebine, bi rekel, da minimuma ni. To seveda ne pomeni, da priporočam objavljat članke s petdeset besedami ali pa kake čudne domislice. Lahko da je tud sam najnovejša panda pa da se sicer take stvari ne dogajajo. Iz prakse pa lahko povem, da sem že večkrat videl rangirat tudi popolnoma prazne strani, ali pa kake shopping resulte, ki imajo sam par besed. Ali pa če greš iskat nekaj v smislu 'naslov pesmi' + 'lyrics'... men se kar pogosto dogaja, da so v top10 strani, kjer gor piše 'unfortunately we don't have the lyrics to this song available yet'. Tud pred raznimi pandami in podobnimi cirkusi.
Jaz izhajam iz šole, kjer pravijo da je 400 besed minimum. Kljub temu pa ti lahko zagotovo povem, da tud 200 besedni članki gredo skozi in visoko rangirajo, ker sem testiral (morda tud kak 150 besedni zmes). Je pa zelo verjetno odvisno od niše. Z drugimi besedami: če vidiš, da imajo top10 zadetki pretežno malo daljše članke (700-1000 range), morda ni neumno, da se še ti potrudiš in imaš vsaj 500 besedni minimum. Se mi pa glede na moje izkušnje nekam zdi, da ni tako kritične narave.
Maksimuma pa ni. Svita se mi, zakaj ti je nekdo rekel, da potem raje napišeš 2 članka, vsakega od njiju pa fokusiraš na točno določen specifičen keyword. V podjetništvu velja koncept, da čas = denar. Kar pomeni, da bi v času, ki ga rabiš za napisat 1000 besedni članek za 1 keyword, raje napišeš dva 500-besedna in s tem kriješ 2 keyworda oz. 2 podniši. Ajde, res da lahko tud outsourcaš pisanje člankov. Ampak načeloma te bo 2x daljši outsourcan članek tudi 2x več stal, in smo na istem. Čas je denar. Gre pa se za to, da iz najmanj dela/investicije iztisneš čimveč $$$. Hkrati pa ni najbolj zdravo testirat svoje sreče in pisat 50-besedne članke, ker če ne boš s tem razpalil gugla, boš pa skoraj sigurno obiskovalca. Zelo težko je določene stvari razložit v tako malo besedah, sploh če je neka bolj nišarsko podrobna tematika. Da pa se.
Ma, sem to konfuzno napisal. Tak da če se s tega mojega filozofiranja ne da odnest nič drugega, še kratka verzija: minimum dolžina članka je tolikšna, kot jo določajo zunanji faktorji (top10 konkurenca, googlove muhe, tematika niše... pa še sigurno kakšen). Muhe gugla so največji problem in predvsem, da se njim ugodi (in s tem zavaruje našo naložbo), je smiselno upoštevat 400-besedni minimum. Ni pa se niti približno za sekirat, če članek, ki ga napišeš, rata npr. 300 besedni in v njem kriješ vse, kar si nameraval povedat. Dokler je naravno, je kul.
edit: še tole bi dodal. To, kar sem govoril, je mišljeno za money site članke. Za članke, ki se jih submitta v razne direktorije, pa tako ali tako moraš upoštevat 400-besedni minimum, ker če je krajše, jih povečini zavračajo. Morda je prav to razlog, da se je razvil mit o 400 besedah za MS članke. Ampak v temu mitu je kljub temu velika doza modrosti. :)
Fantje (v kolikor so zraven tudi pridna dekleta, tudi dekleta) :)
Nevem, če vam bom s tem kaj pomagala, ampak jaz pišem SEO članke in imam kar nekaj različnih naročnikov. V kolikor gre samo za SEO članke, so ti dolžine od 150-600 besed. To je vse kar moram sama vedeti :)
Bodite fajn!
Nima veze kolk je dolg clanek, vedno se postavi na stran userja (ne razmisljat kako bo google gledal na tvoj clanek). Ce bo userjem vsec bo googlu se 2x bolj...
Torej prfect je da naredis nekaj kar bi user sharov, komentirov itd..
Članek naj bo tako dolg da obdelaš temo. Moji članki, ki so na prvih mestih v Googlu imajo od 1000 do 2000 besed. Praviloma več kot 1000 obiskovalcev na mesec.
Verjetno moj najkrajši članek, ki je med prvih pet ima 219 besed.
Tale članek, ki je v Googlu na 3. mestu (za dvema Wikipedia člankoma) za "vitamin D", ima 7758 besed.
Drugače pa to, kar je nobodyelse zgoraj povedal, preverjeno.
Pozdravljen! To, da članek mora biti dolg največ 450 besed, nima nikakršne logike. Vse je namreč odvisno od teme, o kateri pišeš, in o tvojih sposobnostih pisanja člankov. Namreč, če si dovolj usposobljen in je tema zelo obširna, boš samo za uvod porabil 450 besed. Tako da s tem se ti ni treba obremenjevat, je pa tudi res, da članek, ki vsebuje 100 besed, ni primeren, in bo v Googlovih očeh bolj samo slabše kot bolje. Vendar če je članek dolg 1000-2000 besed, ne pomeni nič slabega za tebe. Bolje daljše kot krajše, bi se temu lahko reklo :)