Case study - Adult c dating - 500 eur v 7 dneh

Pa poskusimo z live case študijo, update bom dal vsak dan.

Promoviral bom adult casual dating produkt iz ene od affiliate mrež (v vseh so približno enaki produkti, tako da ni pretiranih razlike med mrežami).

1) Izbira offerja v mreži. Iščem vzhodnoevropske države (cenejše oglaševanje) z cpa med 2-10 eur, in večimi landing stranimi

2) Najdem zanimiv DOI produkt z CPA = 4,7 Eur
Država in produkt je nalašč izbrana, da je cpa med 2-10 eur. Meni osebno ta rang najbolj ustreza. Pri bistveno višjih cpajih je potreben večji testni budget, pri bistveno manjših je potrebno zadevo preveč optimizarati. Zato najraje izbiram offerje v tem rangu.

Za produkt se odločim ker je ta država od ostalih vzhodnoevropskih z podobnimi offerji malo večja, tako da je na voljo več oglasne kapaciete.

3) Od 5 landing strani, ki so na voljo za promocijo, izberem 3. Delal bom direct linking, se pravi bannerje linkal neposredno na landing page, ker izgledajo lpji dobro in mislim da niso potrebni prelander (+ ni jih potrebno pošiljati v approval).

4) Za 3 izbrane landing strani naredim 3 različne bannerje - uporabm fireworks, malo animacije, poskušam matchat sporočilo na lpju s sporočilom na bannerju - prevajalcev na uporabljam, enostavno skopiram text ki mi je zanimiv na bannerje + jih opremim slikami, naredim simple animajo 2 frame blink.

5) Iz 3 izbranih lpjev in 3 bannerjev naredim 9 kombinacij, ki izglddajo takole
b1-l1, b1-l2, b1-l3, b2-l1, b2-l2, b3-l2, b3-l1, b3-l2,b3-l3

Skratka vsak banner na vsak lp. Za število 9 sem se odločil ker je to zame eno managable število variacij v kampanji, dobilm bom ok rezultate za vse 3 lpje in bannerje .. in upajmo našel sweetspot, ki bo delal profit.

6) Za vsako kombinacijo generiram unique tracking kodo. Sam uporabljam custom tracker, je pa na voljo precej boljših rešitev ala cpvlab , bevo, prosper, voluum

Priprava je končana, čas je za upload kreativ na ad brokerja.

1) Izbira ad brokerja. Večjih adbrokerjev je okrog 10, vsi imajo svoje slabosti in dobre stvari. Jaz osebno najraje uporabljam adbroker A, kjer sem relativen specialist, vse kampanje najprej lansiram na njem in kasneje, če so uspešne napravim klon na druge pozicije. Izbrani broker rad občasno butne 20-30% bot traffica, vendar ima dober volumen, hiter approval oglasov. Je pa dokaj analen glede pravil, ostali dovoljujejo bistveno več (npr bannerje ki inducirajo epilepsijo - kar je skoraj vedno ok)

2) Izbira ad formata. Za test izberem 300x250 ker ima največ impresij, rezultate hočem hitro in ta pozicija ima največji coverage.
Broker ponuja izbiro CPC / CPM kampanje. Jaz preferiram CPM. CPC ima grdo razvado, da broker hitro ugotovi CTRJe in potem večino adspenda porabi na bannerju z največjih CTR. ČE je bannerjev v kampanji 9 potem s tem nismo opravili ničesar, adspend je šel na enega ostalih 8 ni stestiranih.

3) Izbira bida, izbira budgeta.
Minimalni bid za mojo državjo je 0,05, jaz postavim malo večji bid 0,08 zato ker hočem dobiti impresije hitro in tudi overbiddati vse ki dajo defaultni minimalni bid. Budget dam ponavadi 1-2 kratnik sume CPAjev v kampanji - se pravi če ima kampanja 9 variacij in je cpa 4,7 eur je suma 42 eur. Budget dam na 50 usd, kar je na nižjem delu večkratnika sume, tako da bom verjetno rabil 2-3 dni predem dobim jasnega zmagovalca

4) Izbira targetinga
Pri vseh kampanjah dam na začetku vedno RON, vse platforme, da vidim kaj se sploh dogaja. GEO omejim na geo moje tarče


Končam kampanjo na brokerju in jo pošljem v approval, approval je v roku 30 minut.
Počakam do jutri zjutraj, da se porabi adspend in naredi statiska (načeloma zelo nerad čekiram live statistiko, ker le ta precej osiclira, raje počakam naslednji dan, da so cifre malo večje in je več podatkov).

Se vidimo jutri s prvim poročilom o zaslužku oz. izgubi.

66 odgovorov

Super Hanyo, me vedno zanima kako delajo velike ribe (tune itd.). Bom spremljal z veseljem tvoje reporte.

Tole bo pa zanimivo spremljat... Srečno! :)

P.S. a je kakšen od ad brokerjev tudi POF?

1

Zanimivo, bom spremljav...

11

Plan za jutri (ko dobim statistiko) je optimizacija kampanje in scale up, v kolikor bo katera od variacij prinesla dober eCPA.

Najprej bom preveril ali je bil porabljen ves oz. večina dnevnega budgeta - 50 usd, v kolikor ni bil bom zvišal CPM. V kolikor je bil potem bom pogledal kakšen je eCPA variacij, v kolikor bo kakšna izrazito izstopala npr. da bo eCPA 1 ali po drugi strani izrazito negativen (eg adcost 10 na variacijo pa brez konverzij).

Če bi bil sistem optimalen bi pri CPM placementu vse variacije morale dobiti isto število impresij - sanja svinja kukuruz po mojih izkušnjah - razlike so lahko od 3-10x kratne.

Želel bi si, da bi bilo vsaj ene 5 konverzij ki bi bile omejene na 2-3 variacije, ostale bi pa nabile vsaj CPA adcosta, tako bi za moje pojme dobil OK sliko (ki je statisično popolnoma irelevantna sicer, ampak jaz ne uporabljam statističnih metod za računanje, zato ker je v teh primerih potrebno preveliko denarja za testiranje - raje ocenjujem zadeve na oko - če ima variacije 3 konverzije z dobrim ecPA , ostale so pa brez konverzij in adcostom cca CPA, potem je zadeva zame zaključena).

V primeru da dobim clear winnerje in loserje potem bom
- pavziral variacije z loserji
- povečal adspend (če je bil dosežen dnevni limit, oz.. CPM če ni bil)
- naredil isto kampanjo na brokerju B in C (z 9 variacijami) - to bom naredil čeprav je adbroker A pokazal winnerje in loserje, zato da preverim, če so podatki relevantni, bom pa bil pazljiv in malo bolj babysital variacije ki so winnerji in loserji ter jih malo hitreje ugasnil (kot če ne bi imel podatkov iz brokerja A)
- na hitro bom naredil še sistemsko optimizacijo*, jutri samo za traffic source

Sistemska optimizacija se lahko dela na večih nivojih, prvi nivo ki ga delam je pogledam katere strani so mi poslale traffic in preverim CTR bannerja na teh straneh. V kolikor je CTR nizek in zato plačujem izredno visok CPC ter obenem niso prinesle nobene konverzije jih bom ukinil. To bom naredil samo za top 10-20 traffic sourcov glede na adcost, ker je za druge premalo podaktov (+ nima smisla izgublat časa zaradi par 10 centov).

Drug nivo sistemske optimizacije, ki ga jutri zagotovo ne bom delal je preverjenaje kakšna je konverzija za desktop/mobile/tablete. V kolikor kakšen izrazito izstopa ga lahko ukinem. To po mojih izkušnjah nima smisla delati pred adcost cirka 20x CPA minimalno.

Tretji nivo sistemske optimizacije, ki ga ne bom delal dokler ne bo adocost cirka 50x CPA je preverjanje kateri browser / OS izrazito izstopa. Npr. če ima Android dobre rezultate , Win phone pa ne izključim slednjega.

Četrti nivo sistemske optimizacije, ki ga delam samo na izključno mobilnih kampanjah je pa optimizacije neposredno na verziji OS oz. kar modelu telefona. Recimo android 2.3 deluje super, 4.1 ne, 4.2 super.. izključim 4.1. To ponavadi delam pri 20x CPA vendar v mojem primeru ne pride v poštev ker je kampanja večinoma desktop in bi za te podatke moral imeti (ob predvidenem 10% mobilnem trafficu) cca 200x CPA adcosta.


Glede variacij, v prejšni objavi sem razložil, da sem naredil 3 bannerji iz 3 landing strani. Tukaj sem pozabil omeniti da je
b1 narejen iz l1, b2 iz l2 , b3 iz l3, tako da nekako pričakujem da bodo kombinacije b1-l1, b2-l2, b3-l3 najboljše, ker so bannerji najbolje relevanti (PS: moja pričakovanja si lahko občasno vtaknem v rit po mojih izkušnjah, ker to redko drži. bomo videli).


@rokson
POF ne uporabljam, ker lahko targetaš samo države, ki imajo veliko konkurenco, z izjemo MX, BR.. premalo držav za moj okus in pa večina od teh, ki jih ponujajo so preveč konkurenčne.

10

Zakon! Sem glih pred kratkim raziskoval adult CPA svet. adultmediabuying.com sem prežvečil v enem sittiing-u (samo prebavil še nisem :)). Me je pa tale tvoj case study še malo opogumil, tako da bom v kratkem naredil eno kampanijo.

Trenutno sem v PeerFly-u in SmasheRevenue-ju, nagledan pa sem mel TrafficJunky za traffic. Kej znano? Mnenje?

Hanyo, glede LP-jev, če offer zahteva določe gender/age pa je LP nujen, da narediš segmentacijo?

Ali sam uporabljaš 3-step "approval" tip LP-jev, ali še kaj drugega obstaja? Kolikor sem delal spying, sem našel samo ta tip LP-ja, torej 3 vprašanja: starost, spolna bolezen, kondom :). Ko pa sem bral blog pa je to kao "standard" in da obstajajo boljše variante... Kakšen nasvet?

Upam da boš še naprej delil progress...

DAY1
cost: 40.6 $
št. konverzij: 17
profit: 27 eur

Izračuni imajo manjše anomalije.. bom razložil zakaj.

1) profit računam z formulo št. konverzij * nastavljen CPA - cost = profit
ne pretvarjam usd v eur, ampak smatram 1:1 (to ker je pred cca 10 leti eur/usd zelo variiral, tako da ga v svojih izračunih uporabljam kar 1:1, po defaultu to pomeni da sem če imam profit 0 , cca 30% v plusu).

2) CPA sem nastavil na 4, čeprav je payout 4.7 eur. Vedno ga nastavim malo pod dejanski payout v večini primerov, če pride do kakšnih lead quality problemov ali podobnega. Tako sem zagovoto vedno v plusu (če mi statistika pokaže to)

3) ROI, roi v moji statistki računam napačno. Recimo če porabim 100 usd, in je revenue 100 eur, potem je to v moji statistiki roi 100%, vs 30% nekaj.. Ta napačen izračun imam v svojih tabelah že par let zato ker je meni bolj logičen.. Recimo če mi moja statistika pokaže roi 20%, potem vem da sem od investiranega zneska dobil nazaj samo 20%, vs.. negativno vrednost.

NA koncu študije bom pravilno izračunal skupni cost , profit (z upoštevanjem valutnega tečaja in pravega cpa payouta), ter tudi dejanski ROI, kot ga uporabljajo vsi drugi.


9

DAY1 - obrazložitev statistike + akcije

PS: če kdo predlaga kakšen drug imagehost se priporočam, opazil sem da tale rad daje popunderje in reklame.

Splošni pregled variacij
http://img198.imagevenue.com/img.php?image=532773758Snap20140508at11.03.12122_51lo.jpg

Od 9 variacij sme dobil 3 ok winnerje (svetlo modri), 1-ega kinda ok.. (temno modtri) potem pa 4 roza kjer mi eCPA ni všeč in enega rdečea.. kjer ni bilo konverzij.

Ustavim jih približno polovico, tistih ki imajo najslabše eCPA, ostale pustim.
Rad bi opozoril na določene anomalije, CPM sistem bi moral po logiki dati približno enako št. impresij vsem, to se ni zgodilo.. 1 varacija je dobila 120k , ena pa 51 kar je blazna razlika.

CTR bannerjev, prvi 3 rowi so isti banner, ctra variira od 0,58 do 0,81... drugi 3 rowi spet isti banner ctr 0,62 do 0,73, zadnji 3 isto ctra od 1.12 do 1.39. Se pravi ista kampanja , isti bannerji, zelo različen CTR.
Toliko o študijah raznih gurujev ki na 100 usd adspenda pametujejo o tem kako so z 1 spremembo texta ali grafike spremenili CTR za 10-20%.. .pri meni in to opažam vedno je naravna oscilacija CTRja lahko več kot 30% in to na razmeroma dobrih podatkih (100k impresij ni malo).


http://img192.imagevenue.com/img.php?image=532774121Snap20140508at11.03.33122183lo.jpg
http://img142.imagevenue.com/img.php?image=532776758
Snap20140508at11.04.12122433lo.jpg
Mobile konverzij ni, kar mi ni všeč. če bo šlo tako naprej jutri omejim mobile, škoda ker nimam nobene konvertzije na specifičnem sistemu, tako ne vem ali zbrišem celotni mobile ali kaj pustim.

http://img156.imagevenue.com/img.php?image=532775702Snap20140508at11.03.42122_498lo.jpg
Desktop, izgleda ok vsi os / browserji imajo ok konverzije nič izstopajočega

http://img234.imagevenue.com/img.php?image=532778835Snap20140508at11.04.52122_463lo.jpg
Traffic sources, se pravi katere strani so poslale promet..
Gledam adbroker clicks vs cost..- kar je merilo CTR bannerja na posameznem sourcu. Iz top 20 liste traffic sourcov, jih na brokerju bannam cirka 5, recimo vrstica z 102, 13, 21 (od vrha dol izstopajo) za ta cost bi moral dobiti 2x-3x več klikov.

4

DAY1- SCALE UP

Mislim da je mogoče narediti scale up, ker imam zmagovalce.
Pri adbrokerju sem preveril koliko prometa sem kupil - za 40 usd sem dobil 10% impresij na tarčnem geo + adplacementu,
kar mi je ok (poskusim targetirat okrog 25% celotnega geo prostora, ker pri tej cifri dobim OK volumen, ad decay pa ni prevelik - npr če bi imel 100% vse oglasne kapaciete bi bil ad decay podoben kot pri ozkih FB kampanja, 3 dan bi delal izgubo).
Ocena da je 25% ok je subjektivna.

Ker je kampanja še zelo mlada ne bom povečeval CPM rate ali budget, ampak bom pustil da se kristalizira slika okrog winnerjev in loserjev.

Opcije za scale up imam več:
a replicirat kampanjo na ostale adbrokerje
b povečat budget in bid (več prometa)
c replicirat kampanja na druge oglasne pozicije istega brokerja
d poskusit v drugih državah (če ima isti advertiser isti offer v njih)

Normalno bi danes naredil a + c, vendar se mi ne da delat bannerjev drugih velikostih (300x250 banner spraviti v 120x600 je veliko dela). Zato bom naredil:
- originalno kampanjo bom kloniral na broker B in C (adspend 50)
- naredil bom popunder kampanjo na brokerju D* (adspend 20)
- naredil bom identično kampanjo v 6 drugih državah + brokerju B in C + popunder D (z podobnimi settingi kot prvo - advertiser ima ta offer v cca 20 državah, vendar mi jih nekaj ne diši - usa, canada, finska etc.. drago oglaševanje); samo budget bom omejil na 20 namesto na 50

DAN2 bom tako začel z:
2 novima banner kampanjama + popunder kampanjo od original kampanje

6x (3 banner kampanje + 1 popunder kampanjo) za druge države

Skupno bom tako imel odprtih 28 kampanj, z potencialnim adspendom cirka 25*20 = 500 + 100 sometjing

3

Eno vprašanje, čisto osnovno, ker namreč se ne ukvarjam z affiliate in nimam znanja iz tega področja, ampak mi je zanimivo prebirati statistike še iz drugih področij.

Če sem prav razumel si imel v prvem dnevu prometa cca: 67,6€ oziroma $ (praviš da računaš 1:1). Namreč cost: 40.6 $ + profil: 27€.

Vprašanje: si imel tukaj srečo, da si takoj imel profit, ali si na podlagi izkušenj ocenil, da tukaj bi znal bit? Predvidevam, da na podlagi izkušenj. Kaj pa če bi imel izgubo prvi dan? Bi vztrajal še nekaj dni in če se ne bi pojavil dobiček bi opustil to nišo? Scale up verjetno ne pride v poštev če delaš izgubo, dvomim, da pripomore k prelomu na dobiček?

@cyber
TJ je ok za traffic, eden od lažjih brokerjev ker ima dokaj konsistenten traffic, tako da vsekakor je primeren za začetek (in tudi kasneje)

Peerfly, smashrevenue nisem notri , če imajo te offerje notir potem so več ali manj isti kot ostali (razlike se začnejo dogajati pri večjem številu konverzij - recimo 100 na dan, potem se splača preveriti če so v drugih mrežah isti offerji pod boljšimi pogoji - kar ne pomeni nujno boljšega payouta.. - obrazložitev malo presega to temo).

Če nimaš možnosti targetanja traffica po agegroupu se dela segmentacija na Lpju, lahko jo pa narediš tudi na bannerju. Eg. Tukaj kliknite samo če ste 50+ .

3-step rules landerji so že malo saturirani in delajo bistveno slabše kot pred kakšnim letom - dvema. Ni problem v sistemu landerja kot takem ampak da folk z spy toolsi kopira isti lander miljnokrat brez da bi kaj spremenil. Sam jih zadnje čase ne uporabljam, uporabljam pa razne dinamične elemente, da se poveča interkacija userja preden gre na tarčni landing page. Ampak moja case študija ki je tukaj je za direct linking, vse te kampanje ne uporabljajo prelanderjev. Po mojih izkušnjah uporaba le teh tudi ne zagotavlja večjega profita po defaultu - odvisno od primera do primera. Sam vedno poskusim direct linkat najprej in šele če so problemk z konverzijo ali kruljenjem account managerja o lead quality naredim prelanderje.

2