Od ideje k designu

Razvijam idejo (produkt), malce že tipam trg in ugotavljam, da bom moral poiskati industrijskega oblikovalca (in ne le nekoga, ki bi znal narisati enostaven 3D prototip).
Poleg tega, da ne vem, kje naj začnem z iskanjem (meetup-i, forumi, oglasi, priporočila,...?), kar je več, kot očitno, če sprašujem tu :), tudi ne vem, kaj vse bo oblikovalec od mene potreboval. In predno se spravim v resno interview-anje, bi se rad čimbolj pripravil.
Se je kdo tu že znašel v podobni situaciji (morda ne nujno z ind.oblikovalcem) ali pa imamo kakšnega (ind.) oblikovalca, ki bi znal osvetliti oblikovalčeve potrebe v tej kolaboraciji? Najraje bi kakšen "higienski minimum" v obliki seznama "Things to do before entering the designer's creative world" :)

4 odgovori

Jaz sem v trenutno v tej situaciji. Sem se vrgel v razvoj fizičnih izdelkov.

Z industrijskimi oblikovalci je tako. Super je, če lahko dobiš nekoga, ki si bo vzel čas, preizkusil prototip, če ga imaš oz. si vzel čas, da se poglobi v izdelek. Od ind. oblikovalca nočeš samo lepega izdelka, ampak razvito funkcionalnost, za to, pa mora človek dobro poznati izdelek.

Jaz sem se zdaj za enega od izdelkov dogovoril kar s proizvajalcem. Imajo svoje ind. oblikovalce in mi bodo oni po mojih predlogih naredili končni dizajn. To zna biti najboljša opcija, ker poznajo proizvodne procese in vejo kaj je mogoče narediti oz. kako kakšno stvar poenostaviti.

Tvoja naloga je, da sam dobro pretuhtaš vse aspekte produkta, da boš lahko dal oblikovalcem konkretna navodila. Opažam, da nekatere precej hitro zanese in bi iz enostavnega produkta z dobro definirano funkcionalnostjo delali vesoljsko ladjo.

Pa čeprav sem velik zagovornik remote dela, imam zelo slabe izkušnje s freelance portali. Mogoče nisem znal poiskati pravega dizajnerja, ampak vsi s katerimi sem delal so delo opravili slabo, ker očitno nikogar ni pretirano zanimal končni izdelek, uporabniška izkušnja itd. Odlično je, če imaš na voljo nekoga, s katerim se lahko usedeš in mu razložiš bistvo, narišeš kakšno stvar v živo itd.

11

Jaz že kakšen mesec/dva s programom Sketchup izdelujem eno zadevo.
3/4 je končana vendar bi potreboval potem celoten izris - mere enake izdelku, debelina materiala, barva in odstopanja pri katerih bo prišlo pri krivljenju same zadeve.

Sem že poskusil z inventorjem vendar celoten izdelek potem sestaviti je drugo :)

Jaz sem uporabljal tako remote designerje iz portalov za Hobkey, kot tudi čisto prave (Gigodesign), z Oivo.

Če ima izdelek kakršnokoli funkcionalnost ne bi vzel nekoga s katerim se ne morem redno dobit in skupaj delat popravke in razmišljat. Že pri zelo enostavnih stvareh je potrebno veliko več časa in živcev če delaš prek maila.

3

O super uporabne informacije. Hvala, da delite. Sem pa vesel, da nekateri na IM-ju tako zelo migate :)

Nekako ugotavljam, da oblikovalec ne potrebuje, da so čisto vse lastnosti produkta specificirane zelo natančno. Nekatere lastnosti (pri katerih nam zmanjka kapacitet) pa bomo razvili oz. dokončno definirali skupaj z oblikovalcem. Pri izvedbi glavne funkcionalnosti sem nekoliko (pre)več pričakoval od strojnika, ki se spozna na materiale in 3D oblikovanje. Očitno bo pri tem ključno njegovo sodelovanje z oblikovalcem.
Ideja je, da bi oblikovalca povabili v ekipo. Nikoli nismo razmišljali o kakšnem remote outsourcanju. Če že, potem definitivno v naši okolici.