kakšna šansa za pridobitev Arnes strežnika?

Zanima me ali kdo pozna področje Arnesa, predvsem če obstaja kakšna varianta za pridobitev uporabniškega imena za strežnik po meri (VPS gostovanje), je na voljo tudi fizičnim osebam ali samo organizacijam?

http://www.arnes.si/storitve/splet-posta-strezniki/streznik-po-meri.html

Hvala ;)

8 odgovorov

Za več informacij pošljite elektronsko pošto na naslov helpdesk(at)arnes.si oziroma nas pokličite po telefonu na 01/4798-800 vsak delovnik med 8:00 in 16:00.

Predlagam da jih vprašaš.

42

V PDF dokumentu na tej povezavi imaš točno specificirano kdo je upravičen do storitev.

3

bl4ckb1rd:

Za več informacij pošljite elektronsko pošto na naslov helpdesk(at)arnes.si oziroma nas pokličite po telefonu na 01/4798-800 vsak delovnik med 8:00 in 16:00.

Predlagam da jih vprašaš.

Vem da je vedno možno vprašati njih, vendar sem raje vprašal vas, ker oni delujejo po strogem principu birokracije in mi nič ne koristi 30 strani .PDF-ja s členi, ampak kratek jasen odgovor. Pri vsem pa "na srečo" obstajajo kakšne "luknje v sistemu", katere nekateri poznajo.

26

Hvala za -. Očitno se raje vidi, da forum sameva, kot da kdo kaj smiselnega vpraša :)

SlimDeluxe hvala za link.

15

finaldoom:
Hvala za -. Očitno se raje vidi, da forum sameva, kot da kdo kaj smiselnega vpraša :)

SlimDeluxe hvala za link.

Pa si pomislil na to, da mogoče noben ne ve? Kle smo več ali manj privatniki, Arnes pa je vezan na javno izobraževalno dejavnost s katero večina tukaj nima posla. Normalni ljudje si kupimo normalni VPS, zakaj za boga bi potreboval VPS na Arnesu?

31

Mi mamo shared gostovanje, ki smo ga dobili ene 15 let nazaj. V osnovi je vse free in unlimited, ampak support je nikakaf, tak da sem se po moje v 10 letih enkrat na njih obrnil, pa to je trajalo par mesecev. Takrat je bila tam neka gospa, ki se je pisala Kučan.
To je vse kar vem

1

Jaz sem pa imel eno stranko v upravljanju in smo pred par leti preselili gostovanje na managed VPS pri Arnesu. Uptime je bil 99,9%, redno so obveščali če so kaj delali, podpora pa je bila od samega začetka super... Pri managed podpora pa pomeni vse živo, tudi nastavljanje virtual hosta, cron jobov, nameščanje dodatnih PHP knjižnic...
Osebno če bi imel še kakšen javni zavod bi jih tudi ob priliki najraje preselil k Arnesu na managed VPS :)

1

Hvala Preseren in SlimDeluxese enkrat! Izvedel danes iz prve roke, da je možnost pridobitve VPS strežnika dijakom, študentom in zaposlenih v javnih zavodih, neprofitnih ustanovah. Kot študent se moram oglasiti na univerzi k predstojniku za informatika in če dobim priporočilo sem zmagal.

krejzi, oprosti ker ne vem, da tukaj mogoče noben ne ve. (na internetu nisem nikjer zasledil rezultate kakšne verodostojne raziskave o uporabnikih foruma, predvsem anketnega vprašanja o poklicnem staležu sodelujočih in njihovem finančnem stanju in posledično procentualno oceno normalnosti in zmožnostih glede nakupa VPS-ja) , zato ne morem vedeti ;-) Vem pa, da so običajno forumi namenjeni bilokakšnim vprašanjem, razen če gre za zaprto ekstemistično skupnost, kar ta forum ni.

Lepe pozdrave ;-)

15