Postopek izdelave spletne strani

Mi lahko kdo zaupa, kak ima postopek za izdelavo spletne strani?

Ker jaz precej časa izgubim, ker uporabljam 4 različne programe v naključnem vrstnem redu. :D
Najprej dizajn Xara X
Potem text in razrez + optimizacija gifov Paint Shop Pro 9 + Gimp 2.0
In nato v Dreamweaver-ju programiranje pisanje kode.
Pa spet malo v Xaro pa spet v Gimp pa DW... :D

In seveda mi zanima kako bi najhitreje prišel od ideje do končne verzije spletne strani.

2 odgovora

Ne poznam nobenega od tvojih programov, tako da ne morem nč rečt. Najbolje so tisti s katerimi si navajen delat in da ne izgubljaš preveč cajta.

Jest prvo naredim cel template v Photoshopu pol razrežem samo nujne sličice (zelo dobro orodje za slice-je rezat), ker za background (če je enobarvni) in ostale barvne kombinacije; obrobe, ... uporabim css. Z istim programom jih pri izvozu tudi optimiziram. :)

Vse ostalo pa pol v DMX (Dreamweaverju) sestaviš v celoto z kombinacijo css po potrebi javascript. Kar zadeva text, če imaš statično stran (html) itak vpišeš v DMX-ju in uploudaš na server in to je to. Približno sem opisal moj postopek. Uporabljam 2 programa. Tko sem se navadu od začetka in pomoje ne bi hotu niti probat kej drugega. Navada je železna srajca.

Blo bi fajn, če bi slišali še koga in njegovo varianto postopka izdelave. ;)

Zamisliš si kakšna bo vsebina strani in kako jo boš najbolje razporedil. Potem pa uporabiš en software za objavljanje novic in manengment uporabnikov. Do sedaj je bil to *nuke portal ali kaj podobnega, testiral sem wordpress, pa me je skoz zafrkaval. Potem sem na opencmssource.com začel gledat lite izvedbe in med njimi je tudi snews, ki se propagira na tem forumu. Prednost vega skupaj je, da je zadeva zelo lite izvedbe, da ni nekih glomaznih modulov in lahko osnovno stran za objavljanje člankov zelo preprosto vodiš.

Uporabiš forum, npr. phpBB ali kaj podobnega, kar pač poznaš. Zadnje teme lahko navadno s kakšnim javaskriptom vstaviš na prvo stran.

Za ostale zadeve uporabljaš ločene skripte. Če se mora uporabnik registrirat petkrat za razno storitev na eni domeni, je zelo tečno, vendar pa izkušnje z portali pravijo samo no-go :D

Za izgled pa je vodilo... simple and logical... čim manj nepotrebnih slikc, flasha, animacij in čim bolj pregleden tekst. Uporabiš pa en dober free template in ga prilagodiš za potrebe. Uporabiš pač programe, ki jih najbolje poznaš.

To je sicer res mogoče malo drugačen postopek od zgornjih dveh, zahteva dosti ubadanja s skriptami in potem konstantno posodabljanje itd... Samo če ostaneš v okvirih originalne izvedbe skripte, potem imaš tudi zelo enostavne upgrade... V primerjavi z zgornjima dvema pa tako samo šibaš članke na stran in ne zgubljaš časa z kreiranjem strani in ftp-janjem...