E-trgovina s slovensko kulinariko SloveniaFood.com
5 naročnikov
5 naročnikov
Že kakšno leto deluje spletna trgovina z najboljšo slovensko kulinariko SloveniaFood.com Stranke imamo iz cele EU, da pa bi obstali dolgoročno bo potrebno prodajo nadgraditi.
Naše stranke so tako Slovenci živeči v tujini in tujci/turisti, ki so bili v Sloveniji in jih zanima naša kulinarika. Dobrodošla vsaka konstruktivna kritika iz tehničnega vidika in ideje za nov potencialni prodajni kanal.
9 odgovorov
Trgovina je lustna, ampak:
- Premalo produktov, se od teh ki so, jih veliko ni na zalogi - 2 kategoriji sploh nimata izdelkov, ki bi se lahko kupili
- po moje nujna stvar je prevod v jezike z najvecjim potencialom (nemscina, italjanscina)
- Za tako stacuno se moras za salo zdilat za link na slovenia.info ...
Nasploh je tule najbolje prodajat po "naravnem" prodajnem kanalu. Samo tudi to zahteva aktivno delo - iskati povezave in objave na turisticnih portalih v Sloveniji in tujini ... Po moje ne bi bilo tezavno delo dobiti nekaj deset kakovostnih objav ali povezav na relevantnih straneh ...
Mene osebno zadeva odbije ker deluje ceneno. Na prvi pogled pogrešam nek brand, ki je osnovan na identiteti Slovenije (in posledično nek lep logotip). Uživanje v hrani je čustven proces, ta stran me pa na tej ravni pusti hladnega.
Prav tako pogrešam kakšna izhodišča, zakaj bi sploh kupoval slovensko hrano kot ljubitelj kulinarike - kaj jo dela unikatno in zakaj je neka (prodajna) kategorija unikatna na svetovnem zemljevidu?
Pod črto bi rekel, da mi manjka neka celostna zgodba z repom in glavo, neka umestitev v kulturni kontekst Slovenije. Koneckoncev je hrana kulturno izkustvo. Namesto tega pa prodajate zgolj izdelke na faktografski ravni, namesto kulturne izkušnje Slovenije.
Poglej npr. vina Kogl oz. na kakšen način predstavijo svoja vina, njihov izvor, ipd. Ali pa Piransko sol, ki ima po mojem mnenju zelo dobro zasnovano zgodbo blagovne znamke.
Ubistvu se tudi meni zdi, kot da bi padel na neko nedokončano stran.
Manjkajo detajli in pa neka celotna zgodba, tako kot je omenil žetko.
Recimo ko sem prvič dodal izdelek v košarico mi je tudi pisalo FREE SHIPPING, potem ko pa sem enkrat prišel na stran košarice pa se je to updejtalo na 5,90€ in potem je tukaj še en kup takih malenkosti, ki ti malce zbijajo celotno izkušnjo in podobo.
Se kar pridružujem ostalim. Jaz sem recimo kliknik kategorijo siri http://sloveniafood.com/24-local-cheese, pa niti en ni na zalogi:).
Hvala za odgovore. Glede izdelkov "out of stock" je to samo trenutno, da začrtamo novo usmeritev in da ne naračajo izdelkov, ki jih nimamo na zalogi. Ko smo bili marketinško aktivni se je dalo naročiti vse izdelke v vseh kategorijah.
Se strinjam glede drugih jezikov, bi bilo dobro v čim več glavnih evropskih jezikih. Trgovina temelji na Prestashop. Ima kdo izkušnje z Magento, je na tej platformi manj bugov kot je recimo počasno osveževanje transportnih stroškov.
@ž se strinjam, da bo treba zapeljati v neko zgodobo celovito. Bi pa lahko za to že dobili kakšna sredstva od slovenia.info, saj delamo reklamo slovenski kulinariki.
Vse platforme imajo svoje fore, prednosti in težave.
Če želiš iti na Magento se pripravi na malce večjo investicijo že v začetku in tudi potem na mesečni ravni.
Je pa ta "bug" s stroški dostave zelo enostavno rešljiv tudi na Presti.
Recimo tako, da stroška dostave preprosto ne kažeš na popupu in da mogoče na strani izdelka dodaš še kak tekst in link do podstrani s stroški, da uporabnika bolj informiraš.
@ž se strinjam, da bo treba zapeljati v neko zgodobo celovito. Bi pa lahko za to že dobili kakšna sredstva od slovenia.info, saj delamo reklamo slovenski kulinariki.
O tem kakšna reklama je to za slovensko kulinariko in kakšen učinek ima bi se dalo še razpravljati. V mojih očeh pa ta stran (na stopnji kot je sedaj) doprinese slovenski gastronomski kulturi toliko, kot slovenski literaturi doprinese polpismen prodajalec slovenskih knjig. Nič kaj dosti.
Jaz bi šel v smeri, da naredite res dobro zgodbo, opišete vsak produkt v zgodovinsko-sociološkem kontekstu, naredite fotografije hrane v lokalnem okolju, naredite youtube kanal z recepturami oz. tutoriali kako skuhat jedi, ki temeljijo na vaših produktih. Naj vaša (potencialna) stranka resnično doživi Slovenijo skozi hrano.
Npr. zanimivo bi bilo, če bi lahko naročil 'vse razen kuharja', torej pripravljene recepture z odmerjenimi količinami hrane ... npr. vse sestavine za potico, recept, posodo, (video) navodila korak-za-korakom, vse skupaj pa pospremiš še s kakšnim wiki člankom o ozadju te jedi. Omenjeno pa potem lahko tržiš kot neodkrito evropsko kulinariko, ipd. ipd.
Za sredstva pa poglejte na kakšnih EU razpisih za razvoj lokalne kulture ali pa razvoj turizma.