Normalna plača za oblikovalca
16 naročnikov
16 naročnikov
V kratkem bom verjetno zaposlil oblikovalca za oblikovanje bannerjev, predlog za spletne trgovine in popup oken in me zanima kakšne so kaj plače slovenskih oblikovalcev.
Kaj se smatra za slabo, povprečno in zelo dobro plačo? Za slovenske razmere seveda. Zanimajo me plače junior in senior web oblikovalcev. So primerljive s programerji, nižje, višje?
tnx
18 odgovorov
Hočeš rečti, da imajo oblikovalci z 1-2 let delovnih izkušnjah v slovenskih firmah neto plačo minimalno 5000 EUR? Govorim o zaposlitvi, o zaposlenih oblikovalcih, ne o firmah in samozaposlenih, ki delajo za različne firme.
Lej folk sanja :)
Zdele bom grd ampak realen
Takega profila ljudi je trenutno na trgu, kot listja in trave.
Problem je, ker so ustvarili kar nekaj faksov in pluvajo ven kader masovno. Ni pa nujno to kvaliteten kader ampak za take junior bo dober.
Nekako tam okoli 900-1100 neto bo vsak več kot happy.
Za senior pa se potem premaknemo v 1500-1800 ampak tudi to je bilo bolj pravilo za zlate čase. Mogoče sem celo malce na višje rekel.
@carchek od kje ti teli podatki??
Jest se strinajm z Ovco, takega kadra je iz dneva v dan več. O sami plači nebi rad razglabljal, ker je to čisto subjektivno, bi pa definitivno pritrdil, da so manjše od programerja. Tukaj ni dileme.
Plače, ki jih je navedel OvcaX so realne.
Mogoče bi še dodal, da gre za "umetnike" ti imajo s strani delodajalca poseben status. Kar pomeni s tvoje strani malo več živcev in fleksibilnosti. Obvezno na razgovoru test kjer ga posadiš pred računalnik, mu daš material in 20-30min časa, da nekaj skupaj spravi. Delati mora znat s tvojo licenčno opremo.
carchek:
Kakor je meni jasno, je minimalna urna postavka Junior Web Designerja nekje med 25-30 eur neto.
In your dream (beri: Ne v Sloveniji), sploh pa ne v trenutnih časih. Takšne postavke še marsikateri, ki dela zase (s.p.) nima.
Sicer pa je enako na vseh področjih, žal takšno je trenutno stanje... Kje pa ima dandanes kdo takšno plačo, kot bi si jo realno zaslužil? Mogoče kje tujina, ampak tudi redko. Pri nas imamo vsi nižje od realne... razen seveda naših zlatih poslancev in razno raznih "svetovalec" ter managerjev, ki prav tako nimajo realnih (imajo x-krat prevelike za to kar dejansko delajo). Pika :/
Imho zelo odvisno od izkušenj, niše in rezultatov, ki jih prinese v organizacijo. Nekdo, ki izvršuje wirefrejme po liniji najmanjšega odpora ima drugačno vrednost za podjetje, kot nekdo ki bo s poglobljenim pristopom in poznavanjem standardov povečal jasnost komunikacije in konverzijo (npr.) vaših spletnih trgovin. Danes je na trgu veliko 'oblikovalcev', ki so v bistvu tehnični izvršitelji grafike ('obvladajo fotošop') in se ne ukvarjajo s pomenom in vrednostjo komunikacije/interakcije, imajo podhranjeno znanje o tipografiji, mrežnih sistemih, tehničnih standardih, ipd.
Jaz osebno računam od 30 eur na uro dalje, imam pa cca 5 let (tudi mednarodnih) izkušenj. Zelo redko slišim, da sem predrag. Nasprotno, partnerji se me ponavadi kar držijo in so zadovoljni z rezultati našega dela.
Tako, da če povzamem; za začetnika se mi zdi spodobna plača okoli tisočaka neto. Za izkušenega pa 'sky is the limit' - če lahko opraviči svoje delo, oz. če lahko po zaslugi dobrega oblikovanja prodate več (in za višjo ceno), je edino smotrno da takšnega oblikovalca ustrezno tudi nagradite. Če ne bo pač šel drugam :)
Odvisno od izkušenj in ostalih stvari. Preveč je "oblikovalcev", ki mislijo da obvladajo samo zato ker imajo photoshop in potem za neko simbolično ceno nekaj delajo.
Je pa dost žalostno da je bilo kidanje snega na študentskem servisu bolj plačano kot pa oblikovanje...
Vsi vemo da je študentsko delo že od nekdaj precenjeno oz. overrated in ga je treba čimprej skinit v kolikor želi kdo dobiti zaposlitev
Tule jaz vidim glavni problem:
"Danes je na trgu veliko 'oblikovalcev', ki so v bistvu tehnični izvršitelji grafike ('obvladajo fotošop') in se ne ukvarjajo s pomenom in vrednostjo komunikacije/interakcije, imajo podhranjeno znanje o tipografiji, mrežnih sistemih, tehničnih standardih, ipd. "