Woocommerce - multisite vs multilingual
4 naročniki
4 naročniki
Situacija: woo trgovino smo precej custom predelali (tudi nekatere hard encoded zadeve - kar pomembne in ne gre drugače).
Bi še vedno bilo ok, če bi za prevode uporabili multilingual plugine tipa wpml, qtranslate itd.? Bi v tem primeru bilo bolje iti po multisite varjanti, kjer bi custom prevedli zadeve.
Kakšne so negativne izkušnje tistih, ki uporabljate multisite za ta namen? Sam jih zaenkrat ne vidim, razen tega, da bo v štartu nekoliko več dela s prevodi, pa še za to nisem prepričan, da bo veliko več časa potrebnega za vnose.
Hvala za vsak namig.
8 odgovorov
Haha ravno danes poizkušal analizirati to stvar.
Trenutno smo na WPMLju in smo pretty much vse spravili skupaj s plugini, ki pač morajo podpirati WPML. Vsi večji ga, vendar jih je potrebno plačat.
Postane pa stvar zelo robustna in po domače povedano fucked up.
Trenutno se nam je recimo zataknilo pri Mailchimpu. Hočemo namreč uporabljat njihov automation in nikakor ni mogoče normalno pointegrirat tega (pregledal več pluginov). Vsak language bi pač moral biti svoj store, potem bi šlo ...
Bo treba kupit drug plugin $100, plus $50 za obstoječega MC. To je samo $150 za marketing automatizacijo, ki je na shopifyu đabe oz. vključena.
Potem smo imeli težavo pri braintree, ker imamo na hrvaškem kune, moramo transakcije na braintree procesirat v kunah. No spet plačljiv plugin, ki ti omogoča, da glede na valuto izbereš merchanta.
Da ne govorim o drugih stvareh.
Skos je neki uglavnm.
Torej odvisno kaj želite, če boste delal osnovno, priporočam WPML, drugače pa najbrž multisite, vendar kolikor sem bral, to prinese spet nove probleme, in spet potrebno podporo s strani pluginov.
Men je res žou k nismo šli na magento in the first place :D
Smo se odlocli za multisite in trenutno kaze, da je bla prava odlocitev - posebej pri tocno tem, kar si omenjal za cc in automation procese. S plugini zaenkrat ni blo problemov (ta del lahko poflikas tudi z wpml).