Onsite SEO: keyword dilution

V članku bad SEO practice sem zasledil uporabo izraza 'keyword dilution', ki naj bi pomenil:

If you put too many (same) keywords (or phrases) in your <title>, Page heading, subheaders, filename and many repeating times on the same page, then this is keyword dilution.
Risk: ranking penalty, or the risk to get banned from the index.
Solution: Use for every main keyword a separate page, within a page use synonyms, keep to reading content 'natural' for human eyes.

Nisem prepričan, da razumem, kaj so s tem mislili.

Se pravi ne smem imet takole:

Header: Zeleno jabolko
Title: Zeleno jabolko
Description: Zeleno jabolko
URL: zeleno-jabolko.htm

Ampak raje takole:

Header: Najraje imam zeleno jabolko
Title: Zeleno jabolko - Stran o zelenem jabolku.com
Description: Kako jesti zeleno jabolko
URL: zeleno-jabolko.htm

Sem prav skužil?

9 odgovorov

Tukaj si prikazal 2x isto stvar, le da je zadnja nekoliko bolj "long tail" oblika.

Keyword dilution je bol ko imaš isto ključno besedo prevečkrat nafilano v tagu in ne uporabljaš nobenih sorodnih izrazov ali sopomenk. Po domače - preotimizirana vsebina.

V tekstu pa še uporabiš kako sopomenko. Npr. zelena jabolka, jabolka, grešno jabolko, zrelo jabolko (zelen jabolko je slab primer).

Title:Zelena jabolka | Gnila zelena jabolka | Dobra zelena jabolka | Pohana zelena jabolka
Header: Zelena jabolka ali pohana zelena jabolka - Kaj je boljš?
Description:Zelena jabolka so dobra zate. Pohana zelena jabolka so še boljša zate. Gnila zelena jabolka pa so itak najboljša.
Url:zelena jabolka-gnila-zelena-jabolka-dobra-zelena-jabolka-pohana-zelena-jabolka.html

2

Če pišeš naravno za bralca boš imel skoraj sigurno dovolj sopomenk in povezanih besed. Ni fora samo razne variante zelenega jabolka ampak tudi druge povezane besede kot recimo sadje, vitamini, hruške, jablana, štrudl, sok, zdravje, peške, pecelj itd...

Hmm, ok. No tekst v članku je drugače naraven, samo on-site seo faktorji so narejeni vsi direktno na tisti keyword, ki ga ciljam, brez dodatnega teksta zraven. Je pa res, da je to long-tail projekt, oz. so vsi članki že v osnovi optimizirani na keyworde iz 8 in več besed. Zato pravzaprav niti nimam kaj dosti za dodajat zraven. Pač, pomislil sem, da bi način optimizacije iz prvega primera, ki sem ga navedel, lahko Googlu zgledal kot over-optimized, ker je razvidno, da se je nekdo trudil optimizirat in ne zgleda naravno.

Ja, vem, spet overthinkam. :) Googlovci pravzaprav spodbujajo maksimalno on-site optimizacijo, ker s tem doprineseš k relevantnosti serpsov (moti jih samo umetno backlinkanje). Verjetno je s 'keyword dilution' res bil mišljen prevelik keyword density ali kaj takega. Bi pa verjetno vseeno bilo koristno, zdaj ko razmislim, da description tekste opremim s kakimi marketinškimi prijemi, da si povečam ctr v serpsih. So pri le-teh kake omejitve, kaj vse je dovoljeno (glede na to, da se ta tekst pokaže direktno pod naslovom med serpsi)? Pri Adwords oglaševanju se spomnim, da so nekaj težili, da ne smeš uporabljat klicaja v naslovu. Tu imaš proste roke?

Imas proste roke samo po mojih izkusnjah google ne pokaze vedno descriptiona, vcasih tudi po svoje kak izsek iz vsebine.

Izsek pokaže takrat kadar v desc nimaš kw ali sopomenke kw-ja za katerega si se našel v serpu.

@nas-t1 ni nujno. odvisno kje se mu zdi vsebina bolj relavatna.

Seveda, samo če imaš pravilno spisano tako vsebino kot desc, lahko zelo vpliš na to ali ti bo pokazal dvoj desc ali pa izsek.

Zanimivo, sem šel glihkar preverit, kaj kaže pri meni. Zaenkrat imam v description samo long-tail kw v celoti, in nič drugega. Kaže mi pa prvih par stavkov iz članka.

Bom dopolnil, me zanima, kako bo vplivalo.

Nevem no, jaz sem za en določen keyword krepko padel v iskalnih zadetkih googla. Pa so podobni izrazi še zmeraj visoko rangirani. :\ Pravzaprav pa niti nevem vzroka, al ga samo google biksa, sem preveč uporabljal v tekstu ali preveč povezoval keyword na določeno podstran... mah, it's kinda annoying.