Ena ali več spletnih trgovin
3 naročniki
3 naročniki
Torej, zadeva je naslednja. Za podjetje morem urediti spletne strani in trgovino. Podjetje se ukvarja s proizvodnjo različnih izdelkov:
-stojala za pršut
-stojala za nože
-kuhinjski noži in noži za pršut
-stojala za zvočnike
-pištola za fugiranje
Potrebovali bi predstavitveno spletno stran in spletno trgovino, s katero bi pokrivali naslednje države:
-Slovenija
-Hrvaška
-Italija
-Anglija
-kasneje tudi druge države
Po mojem mnenju tej artikli ne pašejo v eno spletno trgovino, saj so si preveč različni. Stojalo za pršut ne paše zraven naprave za fugiranje. Bi bilo bolje da naredimo več spletnih trgovin/prodajnih strani, za vsak artikel posebej? Recimo v prvi trgovini bi bilo stojalo za pršut, noži in stojala. V drugi bi bila stojala za zvočnike, v tretji pa naprave za fugiranje? Vsak oddelek vsebuje približno 30 artiklov.
Kako povezati različne jezike znotraj spletne trgovine? Naj izberemo eno domeno, recimo imepodjetja.com, in znotraj trgovine omogočit več jezikov? Ali bi bilo bolje za vsako državo kupiti svojo domeno in naredit kopijo strani v drugem jeziku? V tem primeru bi imel že v štartu 12 strani + predstavitvena. Kako bi vi rešili to vprašanje? Kaj pa samo slovenska in angleška trgovina, ki pošilja v določene države?
4 odgovori
Tako kot si si zamislil bo pomoje kar vredu - 1 stran za stojala, pršut in nože, 1 stran za fugiranje in 1 stran za zvočnike.
Kar se tiče večjezičnosti pa bi sam rešil to znotraj spletne strani, saj bo lažje kasneje ko se boš lotil optimizacije..
Če se odločiš za Magento lahko na eno inštalacijo in eno bazo postaviš vse trgovine (več domen) in vse jezike za vsako trgovino (ena domena za vse jezike ali vsak jezik s svojo domeno). Tudi statične strani se lahko enostano postavlja na Magento.
Kakšna bi pa bila možnost to postavit na Opencart? Ker za enkrat ni budžeta Magenta ne bi postavljal, ker ga ne poznam. Opencart sem uporabljal nekaj let, vendar samo za slovenski trg (poznam osnove html in php, tako da instalacija modulov, različnih tem in teh stvari ni problem).
Z opencartom nisem delal, ker je bila po oscommerce takoj naslednja platforma Magento in sem na njej tudi ostal, zaradi ogromno dobrih lastnosti in ne vidim potrebe po spoznavanju novih platform, ampak ok to je ze druga debata.
Iskreno tudi ne vidim težav in vseh zahtevnosti, ki jih drugi omenjajo pri Magento. Sam sem se ga naučil brez veliko predznanja in ni bilo sploh tako zahtevno. Sploh ker imaš ogromno navodil in z malo angleščine najdeš vse. Težko boš naletel na kakšno idejo ali problem, ki nima opisane rešitve. Na youtube imaš tudi veliko tega.
Namestitev Magenta je enostavna, kupiš en lep template in si ze ogromno naredu. Večino kar ti potrebuješ pa lahko rešiš vse preko admina. Za multistore pa imas tudi dosti enostavnih vodičev.
Kaj več o Magento pa drugič.
Sicer pa če želiš vstrajati na Opencart, mislim da tudi podpira multistore in vse to. Bo ti kdo drugi znal napisat kaj več o temu.