Prodaja v Evropo
6 naročnikov
6 naročnikov
Pozdravljeni.
Namen imamo začeti s spletno prodajo izdelkov v Evropo. Na novo se bo postavila spletna stran in po vsej verjetnosti najela trgovina. S spletno prodajo imamo minimalno izkušenj. Začeli bomo s cca. 5 izdelki in v ponudbo razžirili na max 50 artiklov. Gre za manjše pakete do 1kg. Ker gre za povsem nov projekt, me zanima, kako bi se tega lotil kateri od vas, bolj izkušenih, če bi zaženjal na novo. Prav tako ni problem ustanovitev podjetja v tujini, odprti smo za vse možnosti.
Lep večer
7 odgovorov
V teoriji dokaj enostavno.
Postaviš spletne strani v ciljnih jezikih
Oglašuješ v ciljnih jezikih na ustreznih networkih (Google in Facebook sta itak standard skoraj po celem svetu, mogoče še kakšni lokalni networki pridejo v poštev)
Poskrbiš, da so produkti ustrezno opremljeni za prodajo v tujini (deklaracije, navodila itd. vse kar pač zahteva zakonodaja tam).
Skleneš pogodbo z ustrezno dostavno službo, ki dostavlja v tujino.
Prodajaš :)
V praksti se pogosto zatakne pri 2. točki, ker ima vsak market svoje posebnosti, različno dojemajo različne niše, tipe oglasov itd.
Če odprtje podjetja v tujini ni problem preveri kakšne so opcije poslovanja s podjetjem v tujini.
Ker kar gledam tujci, ki delajo pri nas ponavadi uletijo z neko firmo iz Londona, Cipra... in potem delajo kar želijo. Pa ne pišem tega, da potem lahko nateguješ folk po dolgem in počez (čeprav se ravno to dogaja) ampak, če dobro naštudiraš predvidevam imaš precej manj dela z birokracijo, verjetno tudi manjše davke in podobno.
Je pa to morda rešitev za kasneje, ko zrasteš.
lp
Verjetno ti nimaš pojma.
Uraden prevod, da piše "Ltd." namesto "d.o.o." in boš zgledal dovolj kredibilno. Ostalo je dosti bolje furat iz Slovenije na začetku, ker je krepko ceneje in lažje kot pa vodenje računovodstva in davkov preko neke firme (kjer so začetni mesečni stroški pod minimumom x3).
Hvala vsem za odgovore.
Firmo imam v Sloveniji odprto že dlje časa, sem pa razmišljal, koliko ljudem dejansko pomeni sedež podjetja, sploh ker računam večinoma na tuje kupce?
Kaj pa stran za različne države oz. jezikovna področja, je bolje štartati ločeno ali ponuditi izbiro jezika na naslovni strani? Je možno avtomatska preusmeritev glede na ip?
Odgovor na vprašanje v prvem postu terja vsaj 8+ ur pisanja, da bi odgrnil le vrhnjo plast tako obsežnega področja kot je spletna prodaja po EU in po svetu. ;)
Lažje bo, če postavljaš bolj specifična ločena vprašanja in boš dobil bolj koristne odgovore.
Osnovni odgovor, ki ga pa lahko dobiš na tako splošno bvprašanje pa je seveda, da je mogoče in da je vsekakor vredno poskusiti. ;) Tako, da le pogumno.