Vpliv social bookmarkov na seo

Mene zanima, če ima mogoče kdo teoretične ali še boljše praktične izkušnje s tem, kakšen vpliv imajo portali kot so youtube, twitter, instagram, pinterest (poleg seveda fb-ja), in backlinki iz teh portalov, na seo?

Je tudi tukaj za googlovo vrednotenje nekega webpagea pomembno, koliko npr. followerjev ali obiska ima ta profil (na eni izmed teh platform) z backlinki na stran? Ali je npr. tukaj tudi važno, koliko pogosti so posti, ažuriranost na teh profilih? Ali npr. količina obiska na njih?

Je kdo mogoče v praktičnem primeru opazil razliko v porastu organic traffica, ko je vzpostavu katerega ali več od teh komercialnih profilov?

Hvala za info

11 odgovorov

Na kratko : Nič več kot običajni linki - edina izjema (po mojih izkušnjah za usa stran je G+).

  1. vsi ti linki imajo PR vrednosti kot jo pač imajo (sama stran kjer je link seveda, in ker so nofollow ) Ker je na taki strani običajno več izhodnih linkov je izhodni PR ponavadi še manjši. Ista fama o večvrednosti linkov je bila pred leti za EDU in GOV domene. Link iz njih je vreden več le in zgolj zato, ker so na ti dve domeni praviloma kazale kvalitetne authority povezave, zato so imele te strani authority in PR. Ne pa zato, ker bi bila končnica GOV ali EDU sama po sebi umetno priveligirana v G serp-u. Vse končnice so na načelni ravni enakovredne, RAZEN tiste ki dajo lokalne signale, in istočasno (verjetno) slabijo na globalnem nivoju. Če ne verjamete, googlaj za "games industry" in boš našel biz domeno na vrhu. Zakaj ne vidimo več biz in info domen v serpu ? Ker večina na vsak način išče stare com,net in org, nove pa vzame samo za smetenje oziroma tier-x "podporne" vsebine.

Country TLD extension: Having a Country Code Top Level Domain (.cn, .pt, .ca) helps the site rank for that particular country…but MAY limits the site’s ability to rank globally

Google will attempt to rank new TLDs appropriately, but I don’t expect a new TLD to get any kind of initial preference over .com, and I wouldn’t bet on that happening in the long-term either.

  1. PR še vedno obstaja, samo G ga zaradi zlorab ne posreduje več zunanjim uporabnikom. Je pa še vedno bistvena sestavina serpa. Če ne bi bil, G ne bi vlagal toliko & in naredil Pingvina v realtimu, dovolj bi mu bila Panda (ki preverja vsebino in ne linkov).

  2. za razumevanje G pomaga, če se poizkusiš postaviti v mindset Googla, čigar finančno preživetje je odvisno od kvalitetnih in nepospamanih zadetkov na prvi strani serpa: vsak faktor, ki se da "fejkat" IN je izven nadzora G je problematičen, zato ga G ne uporablja, razen če ni "prisiljen" - kot so linki, ki so sestavni del G patenta. V takem primeru pa same linke naprej demolira na sestavne dele, kjer išče parametre ki se jih "ne da" fejkat in z njim hrani pingvine.

68 % zaslužka G je odvisno od algoritma iskanja :
http://searchenginewatch.com/sew/opinion/2340777/what-do-googles-earnings-reports-tell-us-about-adwords-trends

  1. Edina izjema zna biti G+ ki je pod nadzorom Googla. ( tudi po mojih izkušnjah se G+ precej pozna - nisem pa tega opazil v SLO)

Na dolgo:

http://www.forbes.com/sites/jaysondemers/2014/06/26/does-google-use-social-signals-from-facebook-and-twitter-in-their-rankings/

https://support.google.com/webmasters/answer/1347922?hl=en

https://plus.google.com/u/0/+PierreFar/posts/RRmd67776wm

4

@1qay, hvala za info.. še par vprašanj..

Če nimajo linki iz teh profilov nič več pomena od običajnih linkov, se jih verjetno vseeno splača imeti, ne? Ali "običajni link" nima dovolj vrednosti, da bi bil omembe vreden? ;) Kakšna je sploh objektivna definicija običajnega linka? Ali ni stvar backlinkov v tem, koliko so pomembni (kako G vrednoti stran, na kateri je postavljen)? Torej so nekateri bolj pomembni, drugi pa manj...je "običajni link" neko povprečje? :)

Še nekaj, če nekdo dnevno objavlja na twitterju neke feede z linkom na glavno stran, ali to dejansko gre v plus, ali je tle tako, kot sem nekje bežno zasledil (lahko se motim), da samo prvih par backlinkov linkov iz neke strani imajo vrednost, potem so v prazno? Ali G celo penalizira tako pogosto linkanje (dnevne rss objave)?

Se torej splača plačevati nek servis kot npr. Onlywire (ki objavlja naenkrat na vseh social bookmarkih) - v SEO namene, ali je potemtakem eidini namen takega servisa vsebinsko, informativno obveščanje followerjev stvareh na glavni strani?

Linki so zelo razlicno pomembni. Tezko je reci ali je link is socialnih omrezij pomemben ali ne. Vecina teh linkov (recimo onlywire) generiranih je na nivoju indexer povezav - se pravi skoraj nic. Vendar tega ne vzemi kot nasvet, da se teh linkov ne dela. Nujni so zato, da se lahko skuha prava link minestra ...

Seveda lahko tudi ti linki prinesejo veliko vrednost. Link na twitter accountu, ki ima 10k real followerjev in bo 50x retweetan lahko verjames, da nosi s sabo extra veliko tezo ... Seveda je do takih linkov priti tezko, kot do vseh kakovostnih linkov ...

Na splosno je se najlazje priti do visokokavostnih linkov preko bloglinkov. Seveda je tudi tu problem kaj je kakovosten link - da omenim samo nekaj zame najpomembnjesih faktorjev za kakovost blog linka:
- blog je v celoti posvecen nisi iz katere je link,
- vsebina clanka je related z ciljno vsebino,
- blog je star vec let in hitro indexiran.

2

Lepo pojasnilo, Perun.

Torej se v vsakem primeru definitivno splača plačevati Onlywire :) Da skuha mineštro backlinkov, ampak še bolj za to, da dejansko informira realne followerje...

Logično je za eno spletno trgovino najboljše reklamirati, promovirati svoje izdelke na način (in hkrati še delanje ful dobro za SEO), da se objavi en kratek in jedrnat, dober, informativen post na social plataforme, z baklinkom na stran izdelka. In napisati, recimo, DELI, če misliš, da lahko še komu pride prav ;) Tako folk že na licu mesta dobi neko koristno informacijo, in je bolj stimuliran da klikne, in shara, hkrati pa je ob sharih in retweetih tudi backlink na stran izdelka dobil močnejšo SEO vrednost! ;)

Perun je dobro rekel : važna je juha :)

Preveč česna in soli (dofollow) škodi, premalo zelenjave in mesa (nofollow) tudi škodi, uporaba opaznega dela pokvarjenega mesa in zelenjave (plačljivi linki) pa naredi juho najmanj neužitno če ne celo strupeno :))))))

Pametno in vsega pomalo .... ker pa sem ravno kuhar po izobrazbi ti lahko dam še nekaj nasvetov glede kuhanja SEO juhe:

  • dobra goveja juha se kuha dolgo ( 90 + minut)
  • juha ne sme preveč vreti (odpada meso od kosti in juha postane motna) : pravilo je da se morata dve stari kuharici "kregati" ali vre ali ne vre ....
  • več kuharic uniči juho (ponavadi jo presoli ...)

in najpomembnejši nasvet:

Nikoli ne uporabljaj vegete ali podobnih kemičnih dodatkovm ker vsebujejo izključno (poleg balasta v obliki sušene zelenjave) Na-glutaminat (= kemični pospeševale okusa), ki na dolgi rok ubije G burbončice (ali pa vsaj bistveno zmanjša zaznavo)

Skratka v SEO jeziku : izogibaj se hitrih instant tehnik , uspeh se kuha dolgo časa ( oziroma kot pravi yonna: uspeh čez noč pride po 10 letih trdega dela.)

sicer (verjetno) malo pretiravajo, a večina drži:

http://druzina.enaa.com/Zdravje/Zdravo-zivljenje/Kaksne-stranske-ucinke-se-ima-E-621-ali-mononatrijev-glutaminat.html:

Dejansko izboljšuje okus hrane, zaradi česar imajo predelano meso, pripravljeni obroki, hrana v restavracijah, zamrznjeni obroki…okus in videz sveže hrane. A E 621 je toksičen, alergen in povzroča tudi raka. Povzroča škodo na živčnih celicah v možganih v različnem obsegu. Lahko sproži učne težave, Alzheimerjevo bolezen, Parkinsonovo bolezen in druge. Možgani pod njegovim vplivom oddajajo živčne impulze, ki se odzivajo tudi na drugih delih telesa. Tako lahko povzroči aritmijo srca. Med znanimi stranskimi učinki mononatrijevega glutaminata pa so še vedenjske motnje (pri otrocih in najstnikih), duševna zmedenost, izcedek iz nosu, otečene oči, težave s prostato in uriniranjem, poškodbe ust, depresija, in različne vrste raka.

3

Jaz dejansko ne posiljam onlywire backlinkov na money page, ampak posiljam preko onlywire precejsen del objavljenih clankov z linkom na moneypage :)

2

1qay: boljši primer bi mi bil na zelenjavni juhici, ker sem vegan ;) kaj to pomeni, ta tvoj poudarek na počasnem kuhanju, da juha ne sme vreti, da se je treba bremzat postov, kot sem zgoraj napisal? - takih realno informativnih, z informativnim namenom in backlinkom na money page, kot bi reku Perun, ki dejansko pridejo sharani in klikani od pravih followerjev...?

ja postavi se v kožo programerja na G, ki se trudi odkriti "barabe" : občuten spike zaznanih linkov 2 x na leto ti bo verjetno dal misliti da obstaja možnost da je nekdo naredil "akcijo" (pa ne prodajno) ..... tak spike vhodnihp ovezav je mogoče primeren, logičen za neko besedo ki sovpada z iskalnimi trendi , na pa za trgovino z PVC okni .... in ko ta programer (ali pa algoritem panda) vidi da se spike pojavlja dva krat na leto in to zadnjih pet let in to vedno za besede povezane z pvc okni mu to da misliti ... torej zmernost in konsistentnost :)

1

@ssanderr Vrži ven govedino pa si predstavljaj zelenjavno mineštro:) Je (skoraj) tako dobra

Off topic: vegetarijanci pa res redko pristanem v istem postu kot goveja juhica :D

1