Komentiranje na lastnem blogu

Vsi vemo, da ima Google rad svežo vsebino in tudi veliko vsebine ne škodi. Ali ste se kdaj posluževali metode komentiranja na lastnem blogu?

Primer: napišeš članek, ki je dolg 300 besed, nato pa čez kakšen mesec napišeš komentar(z nekim fake usernamom) in s tem dobiš novo vsebino, poleg tega pa je število besed na strani večje.

To bi mogoče pomagalo tudi, če imaš stran z reviewi produktov in v komentar kot nekdo xy napišeš, da je produkt dober. Strankam bi znalo vzbuditi še več zaupanja, saj jim navidezno nakup priporoča še en človek.

Ima kdo izkušnje s tem? Se splača?

16 odgovorov

Tut js sem že o tem razmišljal. Sploh se mi zdi dobra ideja pri prodaji produkov, ker to, da nekdo, ki je nek izdelek "kao" že kupil poda pozitivno mnenje, sigurno pozitivno vpliva na naslednje kupce.

4

V komentarjih pomagajo nove ključne besede, besede same po sebi pa po moje res ne, no.

Jaz pod en članek redno dobivam komentarje (več kot 200 vseh skupaj), pa se to nič ne pozna v SERP. Ne trdim, da obisk in komentarji ne pomagajo, samo očitno drugi SEO faktorji (linki na članek...) prevladajo.

Če pomaga za dvig je težko reči, gotovo pa priporome k ohranjanju pozicije, saj je vsebina osvezena, hkrati naj bi po zadnjih updejtih vsebina z user interakcijo bila vredna več (če ni bila že prej).

Vsekakor pomaga kot "pozitivna" mnenja kupcev za boljsi conversion.

Torej, če razumem zdaj kar pišete tukaj, ustvarim svoj blog, dam gor 10 unikatnih člankov in v njih tagaš svoje ključne besede na nekatere strani in potem po kakem mescu članek spet komentiraš in Google spet misli da je vsebina osvežena? Če je tak, kak dolgo lahko to delaš, mislim po kakem letu bi skoraj da pomoje moral dodati vsaj kak članek ali 2.

@bobo05 - vsebina je res osvežena, ampak število indexeranih strani je pa še vedno isto. Torej ja, vseeno je treba dodajati članke :D

Komentiranje bolj pomaga pri ohranjaju podstrani, ki bi bile drugače vedno iste.

Če že pišete lasntne komentarje pri product review straneh, potem si naredite uslugo in ne komentirajte preveč salesy ali s hypom. Postavite si raje vprašanje (v komentarju) o nekem detajlu ali pa kje se da to kupit, da lahko potem dodaš še en komentar z odgovorom, kjer pokažes svojo "strokovnost" in "poznavanje" produkta. Tako obiskovalci dobijo več zaupanje v tebe in tud postaneš bolj avtoritativna oseba v svoji niši, kar pa običajno vodi večji prodaji ali prepoznavnosti.

AJA btw, customer testimoniali so sedaj v US pod pravili FTCja. Fake komentarji bi znali pasti pod to kategorijo.

Nič posebnega, kar bi resnicno vplivali na nas in avtorje podobnih komentarjev/testimonialov, ampak se jih vseeno splača prebrati, saj se bodo podobna pravila verjetno z zamikom pojavila tudi v EU.

Bom jst tukaj vprašo. Imam blog, naslovna stran ima PR3, ostale pa PR0. Vrjetno zato ker sem tudi vedno linkal na naslovno stran,...zdaj pa me zanima kak naredit da bojo tudi ostale podstrani doble višji PR? A morem tudi njih polinkat?

Linkaj na njih iz glavne strani + nalinkaj iz zunanjih strani. Pa počakat bo treba na PR update...

Jp, to bi bil eden od načinov. Drugače pa se pr prenaša tud po internih linkih, tako da bi bilo optimalno polinkat podstrani iz drugih straneh in znotraj lastne strani.

//// Ah, too late, me je @ Bujes prehitel :).