"Advanced Reading Level" in SEO
1 naročnik
1 naročnik
Če v Googlu v levem stolpcu klikneš na "more search tools" in "reading level", ti potem v rezultatih (site:domain.com) pokaže ali je določena stran "basic", intermediate" ali "advanced". Stran z advanced reading level je zahtevnejša za brat. Optimalen (za SEO) naj bi bil intermediate level. Obstaja teza, da so strani z advanced level padle v Googlu; sem preveril in se res zdi tako, nisem pa prepričan.
Po hitrem pregledu nekaj strani, se mi zdi da so dolgi stavki glavni faktor, ki naredi stran advanced.
Ali kdo ve kaj več?
Ali kdo ve za enostaven način preverjanja povprečne dolžine stavkov v članku?
3 odgovori
Zdi se, da zahteven tehnični jezik sam po sebi strani ne naredi "advanced", v kolikor stavki ostanejo kratki. Seznami so menda tudi dobrodošli.
Tole je primer dokaj zahtevnega medicinskega članka, vendar z dokaj kratkimi stavki in pogostimi seznami. Reading level strani je (samo) 41% advanced in 49% intermediate.
Tule sta pa dve strani, ki sta 100% intermediate in se redno pojavljata med prvih 10 v Googlu za ogromno relevantnih ključnih besed.
Tale je pa 100% advanced in je sedaj redko med prvih deset.
Tudi za posamezne dele strani lahko pogledaš, kako "advanced" so. Naprimer na strani, kjer več avtorjev piše članke, lahko iščeš "site:domain.com avtor" in vidiš kdo piše preprost0 in kdo zahtevno (po Googlu).
Advanced reading level naj bi bil eden od vzrokov za padec strani v Googlu po Pandi.
Seznam free online orodij za določanje reading level:
http://www.searchenginejournal.com/readability-tools/15189/
Popravki:
Izgleda, da Google določa reading level za vsako podstran posebej, ne za celotno stran. Članek iz prvega linka v drugem postu zgoraj je dejansko 100% advanced, ampak glavna stran je pa 41% advanced, ker so na njej pač krajše besede.
Če v Googlu iščeš z "advanced" ključnimi besedami, boš dobil bolj ai manj advanced strani...