Iframe in SEO
4 naročniki
4 naročniki
Splošno znano je, da google ne mara, da imaš na strani inline frejme oz. tako-imenovane ifrejme (iframe). Tako sem vsaj jaz slišal. To verjeto velja predvsem za takšne sajte, ki preko ifrejmov 'vlečejo' content iz drugih strani in jo prikazujejo na lastni.
Kar pa mene zanima je, ali dobiš kako google kazen, če preko iframov pullaš content iz istega sajta/domene? Recimo jaz bi naredil tako, da bi imel v enem iframe stolpčku 'our most popular articles', potem pa če bi kdaj iframe datoteko (navaden html) spremenil, bi se 'most popular articles' stolpiček na vseh podstraneh updejtal, in mi ne bi bilo treba odpirat vsake datoteke posebej in tam noter ročno spreminjat kode oz. dodajat linkov.
4 odgovori
Potestiraj, daj na eno stran iframe pa noter nek HTML pa ko ti bo google poindexiral vse poglej kateri URL ti rangira za vsebino v iframu, tisti na katerem dejansko je vsebina al tisti na katerem imaš iframe. Če še že ni kaj spremenilo ti bo rangiral url na katerem je vsebina in ne tisti z iframom... tega pa verjetno nočeš ali pač?
No namesto tega raje uporabi malo PHP-ja... Potrebuješ samo include(); - boljše, lepše, in tudi iskalnikom neopazno ;)
U, zakon. To deluje sam za prikazovanje php vsebine, ali tudi za html fajle in slike?
Potem je verjetno pametno dati celotno navigacijo na tak način, da če kaj spreminjaš, se spremeni vsem subsajtom, ane? Pa recimo za pogosti duplicate content, kot je header text (recimo naslov strani) in footer text (copyright), da ga skriješ, čeprav je to zanemarljivo malo duplicirane vsebine (2 stavka).
Pa ta članek pravi, da če visitor pogleda source od take strani, vidi namesto 'include' vrstice v sami originalni kodi vse, kar bi videl, če bi vsebino iz includanega fajla direkt copy pastal v njo. Predvidevam, da potemtakem isto vidijo boti? Kako je potem možno, da je search enginom nevidno?
Search enginom to ni nevidno - z include ti poveš php interpreterju (to je tista php inštalacija na serverju), kaj naj še vključi v končni HTML format (torej prenese nek tretji HTML v trenutni). In ta HTML je tisto, kar uporabniki/boti vidijo.
Če pa uporabljaš iframe, pa na nivoju HTMLja dodaš samo povezavo na drugo stran. Uporabnikom se sicer prikaže, ampak če pogledaš source take strani, boš pa videl, da je notri samo povezava in ne vsebina. Tukaj pride do razlike.