Vprašanje o gradnji backlinkov za strokovnjake
7 naročnikov
7 naročnikov
Zadnje čase se spravljam bolj sistematično promovirat tuje spletne strani pa me zanima naslednje:
Ali lahko na article direktorijih in squidoo objavljam isti članek ali ga je treba obvezno zaspinat in zamenjat anchor text ali napisat unikatnega? Kaj uporabljate in s čim dosegate najboljše rezultate.
Ali se da uvrstit na vrh iskalnika 1-page domeno ali ne - ima google kaj proti temu? Seveda govorim o standardnem backlinkanju kot za nišno stran.
Kakšno hitrost gradnje linkov uporabljate za niše: domena mlajša od 1 mesec, 10 podstrani in skozi kako dolgo obdobje gradite linke? Ali takoj "navalite" s high PR linki ali greste najprej na social bookmarking, articles sites in nato konkretni linki z visokim PR?
thnx...komaj čakam odgovore..:)
15 odgovorov
Jaz sem ugotovil da samo unikat in enkratni članki prinesejo vrednost... Ko delaš duplikate delaš škodo sam sebi ( tako opažam pri sebi)
Se da odvisno za kakšno niše se gre oz. kaj ima konkurenca za "povedat"
Ne delaj prehitro; delaj pa od vsepovsod; naj bo naravno:) (Na to vprašanje najbrž noben nima odgovora; je pa res da če boš prehitro gor po rankingih prilezel lahko tudi hitro odletiš; imej v mislih to da google ni mcdonaldsova prehranjevalna veriga;)
1.unikatno vedno in povsod. Mislim da si ne delas skode, ampak samo izgubljas cas s kopijami clankov.
Odvisno od nise, v teoriji pa ja.
Ves cas diverzifikacija, pocasi, nekateri linki vplivajo takoj, nekateri trajajo nekaj casa. Predvsem razmisljaj sirse od article in social media.
moje izkušnje : če bi lahko z uporabo te taktike deindexiral konkurenta, potem ni škodljiva in jo bom uporabljal zase (preko proxyev ali vpn seveda)
Unikatna vsebina ni nujna, se pa prav hitro naredi, da bo članek odstranjen, če admini ugotovijo, da gre za copy/paste. Kar pa je po zadnjem googlu plapu malce bolj verjetno kot pred časom. V primeru, da je originalni članek dvoj, pa se tud ni za bat, da bo se kdo pritožil čez ukradeno vsebino in bi na tak način prišlo do brisanja iz strani. Jaz vsaj 50% vseh backlinkov naredim z duplicate vsebino.
Jp, lahko si na prvem mestu tudi z 1 page stranjo. Tja pridit ni tako velik problem (v ne preveč konkurenčnih nišah) , problem se je tam dolgoročno obdržat. Vsekakor priporočam na dodajanju nove vsebine.
Ni važno tolk s kakšno hitrostjo boš gradil backlinke, bolj je pomembno, da naj bo hitrost čim bolj konstantna - tudi čez par mesecov. Največja napaka, ki jo večina dela, je ta, da prvih par dni linkajo ko nori, pol pa čist nič več. Tako stran zgubi na "aktualnosti" v googlovih očeh. Jz večinoma delam v začetku par bookmarking linkov, potem nadgradim z content linki in potem vse kar najdem. Po kakih 3 mesecih pa pretežno samo še relevantne backlinke.
Super...hvala za odgovore!
Sem že implementiral danes nekaj zadev.
Pri upscalanju se stroški hitro večajo če je treba vsak article unikaten imet, tko da bom probal zdej malo miksat originalne članke in kopije z unikatnimi anchor teksti.
Bom postavil par one page strani pa da vidim kako zahtevno bo obdržat pozicijo.
Nas T-1 - kaj narediš ko imaš 100+ strani, ki jih je treba "vzdževat" z backlinki :) S čim slediš zadevam.
Pa še to: katera plačljiva orodja uporabljate za gradnjo / sledenje linkov?
Jaz imam zdaj Gdocse in notri filam projekte - da imam evidenco.
Za social sem začel uporabljat free verzijo onlywireja.
Za ranke uporabljam RankTracker.
Potem pa še BMR/Linkvano.
Market Samurai - itak...
drugače pa Adwords KW tool je še vedno zakon. :)
Sicer sam nimam ravno 100+ money strani, nimam pa jih bistveno many. Stvari moraš imeti spredalčkane in to je vse. Jaz imam organizirano zadeve tako, da naredim za vsako nišo (znotraj katere imam običajno več mikro nišnih strani) naredim svojo mapo. Znotraj vsake mape pa wordov dokument (open office v mojem primeru) za vsako vrsto backlinkov, ki jih delam. V wordovem kokumenti, ker so vsi linki klikabilni. V večina primerih gre za en blog, bookmarking, video sites, image hosting sites, micro blogging,... network, ki ga updatam preko posterousa. Da ga update-am, pošljem samo en mail in že imam kup backlinkov. Drug dokument pa je spisek strani, ki sestavljajo moje linkwheele. Spredalčkane jih imam po levelih, da lažje vem kaj skom linkat. Notri imam zapisan le up ime in geslo, ter login url. Tretji dokument pa je spisek strani, up imena, gesla za strani ki so bolj specifična za vsako posamezno nišo. Spisan imam pa tud splošni action plan, ki ga uporabljam za vse projekte, tako da ne rabim za vsak projekt posebaj naštudirat postopka ampak postane čista rutina.
Potem pa imam še eno mapo kjer imam spisane račune za vseh splošnih računov, npr bookmarking računi, article directory računov,... in nekaj orodij, ki mi vse to pomaga pomaga pol-avtomatizirat ali v celoti avtomatizira. Seesmic desktop omogoča hkratno objavljanje in updatanje večjega števila twitter, last.fm, facebook,...računov iz enega vmesnika. Super easy. Potem je še nekaj add-on-ov in toolbarov, ki jih imam nameščenih v iskalniku (stubble upon, social monkee,...) in seveda kup programov. Vem, da tole zgleda kot zmešnjava, ampak ko to enkrat daš vse skozi, je zadeva precej enostavna in laufa kot dobro namazana mašina.
@nas-t1, bi bil problem če bi poslal "ustaljeni postopek"...?
Organizacija je 90% uspešnosti pomojem, sicer človek hitro obupa :)
Če se lotiš natančnih navodil z opisi za dummy-je, ki se slabo razumejo v avtomatiko o kateri govoriš... kupim kot e-book :)
P.S. Nisem se še lotil nišnih strani.
@gogy, kako to misliš ustaljeni postopek? Vedno enak način linkanja? To ni problem. Važno je, da ne uporabljaš vedno enake načine linkanja (npr samo twitter, ezine,..) ampak da je raznolikost vsaj v tipih straneh. Jaz imam npr spisek preko 500 strani kjer lahko objavljam lastno vsebino. Za vse niše ne uporabim vseh strani, ker bi bil overkill. Enkrat uporabim ene strani, drugič druge.
@marktetingdna, sej tud 1-page stran ne rabi bit ravno 1-page. Dodaj še privacy, contact, sitemap,... pa maš hitro 5-page stran :).
@nas-t1, ne ne, v mislih sem imel bolj predalčkanje, pošiljanje emaila da dobiš kup backlinkov in action plan.