SEO in vsebina strani
5 naročnikov
5 naročnikov
Ali mi lahko kdo na kratko razloži, ali da kakšen link na članek, kako vsebina spletne strani vpliva na uvrstitve v iskalnikih? Ali je bolje za čim več obiska čim več različnih vsebin ali rangira bolje več člankov o približno isti stvari?
Recimo če vzamemo za primer zdravje, je to lahko zelo razširjena tema, ker je lahko tukaj marsikaj, kako potem poskrbeti, da bo vsebina čim višje v iskalnikih?
15 odgovorov
Hvala - sem preštudiral in ugotovil, da več ali manj vse delam po tehle pravilih.
Torej potem če recimo vidim, da ljudje, ki iščejo določeno stvar prihajajo na mojo stran in bi rad boljšo pozicijo v iskalniku na te besede, moram več člankov na to temo napisati?
Bistvene so ključne besede v naslovu članka. Če misliš napisati več člankov, potem tem daj naslove z drugimi ključnimi besedami za isto stvar.
Ja, in sturkturiraj tako, da boš ulovil čim več long tail keywordov. Boš dobil ogromno obiska na besedne zveze, ki si nikoli nebi mislil.
Lahko tudi takole:
Naslov: "Zelena in rumena jabolka in hruške"
Ta naslov ni primer long-tail keyworda, ampak enostavno kombinacija štirih dvo-besednih fraz. Po mojih izkušnjah ti rumene hruške nič ne pokvarijo uvrstive zelenih jabolk v Google, kakor bi kdo pomislil.
Seveda ti pokvarijo uverstitev.
Vse ostalo enako optimizirano; stran s html title pa "Zelena jabolka", bo bolje rangirala na keyword "Zelena jabolka" kot pa title "Zelena in rumena jabolka in hruške" - v googlu
Tvoj title tudi ne bi rangiral za primer fraze "zelena jabolka"
Moji naslovi večkrat rangirajo #1 za oboje: zelena jabolka in rumene hruške. Obstaja en mit, da si z dolgim naslovom pokvariš možnosti za uvrstitev vsake posamezne besede. To ni nujno res, vsekakor ne v zgornjem primeru, ki NI primer longtail keyworda ampak združitev dveh samostojnih fraz v enem naslovu.
Celo klasičen longtail keyword ti ne pokvari nujno ranka osnovne fraze. Gre za to ali ti z dodanimi besedami iz osnovnega pojma narediš redko iskan pojem, ali pa ravno obratno - ustvariš več pogosto iskanih pojmov.
V naslovu "Bolečina v roki, dlani in prstih" ti dlan in prsti ne pokvarijo ranka "bolečine v roki" ampak dobiš tri dvo-besedne fraze, ki ne ovirajo ena druge in lahko vse rangirajo visoko. Zdaj, kot vedno, so tu še drugi faktorji, ki lahko popolnoma prevladajo. Včasih je celo dobro imeti dve besedi namesto ene, naprimer mnogi enobesedni vnosi v Googlu prikažejo Wikipedijo na #1 in potem celo serijo nekih slovarjev in enciklopedij. Tako je pogosto tudi z dvo-besednimi pojmi, za katere se Googlu zdi, da mora prikazati njihove definicije (torej slovarje). Če pa narediš tri-besedni pojem, pa te strani praviloma izginejo in postavijo tvojo stran v čisto drug SERP kontekst.
Borovec:
Moji naslovi večkrat rangirajo #1 za oboje: zelena jabolka in rumene hruške. Obstaja en mit, da si z dolgim naslovom pokvariš možnosti za uvrstitev vsake posamezne besede. To ni nujno res, vsekakor ne v zgornjem primeru, ki NI primer longtail keyworda ampak združitev dveh samostojnih fraz v enem naslovu.
To mogoče velja za tvoje besedne zveze, ki nimajo veliko konkurence.
Wikipedia in slovarji rangirajo visoko zato, ker so authority sajti. Rangirajo ponavadi za enozlozne keyworde, ker so po večini taki v slovarjih. Ne rangirajo pa za fraze (3 besedni pojmi), ker te fraze niso VKLJUČENE v te slovarje (jih preprosto ni notri) - ergo ne morejo rangirati na njih.
Najbolje je imeti za vsak keyword in vsako frazo posebej optimizirano stran, če to zmoreš (stroškovno), ter če to semantično in navigacijsko ne poslabšuje spletnega mesta
"Včasih je celo dobro imeti dve besedi namesto ene" - ne ni dobro.., če želiš rangirati za osnovni keyword. Če želiš rangirati za long tail, potem pa ja (vendar boš v tem primeru izgubljal optimizacijo za osnovni keyword).
Samo to sta dve popolnoma različni strategiji, torej se morava najprej dogovoriti, o čem se pogovarjava.
- O tem, kako sestaviti title, da boš najbolje rangiral na speficično frazo ali besedo
- O tem, kako sestaviti title, da boš zajel čimveč longtail iskanj
Mene je zmotilo namreč to "Po mojih izkušnjah ti rumene hruške nič ne pokvarijo uvrstive zelenih jabolk v Google, kakor bi kdo pomislil." - ker ne drži (ker se pogovarjamo o HTML title in o ničemer drugem).