Spletna stran se neha odzivati

Ali se je komu že zgodilo, da se spletna stran naenkrat neha odzivati v brskalniku?
(ne dela nobena povezava na strani)

Medtem pa v vseh ostalih brskalnikih deluje normalno.
Če pa brskalnik ugasneš in ponovno prižgeš potem pa dela normalno. ?!?
Mogoče kaka nastavitev s $_SESSION-om ?

kakršenkoli nasvet je zelo zaželjen

help pliz :o

10 odgovorov

Apache keep alive mogoče?

1

Firefox? Sem že navajen.

@roky, kakšnke keep alive nastavitve priporočaš ?
phpIni() pove tole:
Max Requests Per Child: 10000 - Keep Alive: on - Max Per Connection: 100
Timeouts Connection: 300 - Keep-Alive: 5

Uporabljaš kak JS? Lahko da ga kaj zmede, pa da sam brskalnik preneha izvajati JS, mislim da je posledica tega tudi to da se ne da klikat. Ampak ponavadi tudi vrne error okence, kjer napiše ali naj prekine izvajanje scripte, itd.

blackmamba, najprej tole. A na tej strani kaj takega zaženeš (recimo newsletter), kjer bi se PHP obesil?

@carli: ne, ni to. Stran se nalaga nalaga nalaga ..... in nikoli ne naloži
Tudi administracija takrat ne dela - nobene strani na domeni sploh ne naloži
(v drugih brskalnikih ob istem času dela, prav tako dela če brskalnik ugasneš in ponovno zaženeš)

@roky: nič posebnega, to se zgodi random, meni se sicer še ni zgodilo, šefu in stranki pa se je :s

pravkar berem zanimiv članek o keep alive:

Ja problem je v tem, da se določen request "zacikla" in zato ti spletna stran v tistem browserju ne dela, dokler se ne izteče timeout. Ti bo članek zadostoval ali ti prekopiram moje nastavitve?

1

Članek je zadostoval.
Roky, hvala za "Apache keep alive" namig in da si me obrnil v pravo smer.
LP

Ni problema, z veselejem.

Te keep-alive nastavitve je priporočljivo držati karseda na minimumu. 2 ali še bolje 1 sekunda. Ker za glavnino uporabnikov je povprečna stran v tem časovnem okviru poservirana. Če ima pa uporabnik počasno povezavo, je pa itak počasno vseskupaj.

Če stran vsebuje vsebine "velikih" razsežnosti (embeded video ipd.) za to ne rabiš povečevati keepalive timeouta, ker to shendla navadna TCP povezava povsem OK.

Edina uporabna vrednost KeepAlive-a je v tem, da lahko omogoči hipno prikazovanje strani. Torej, vneseš URI in pritisneš enter in BAM. Če se to ne zgodi v eni sekundi, po nekaterih raziskavah uporabnik že zazna stran kot počasno. KeepAlive torej omogoča, da se množica majhnih datotek prenese hitreje (prenos v kompletu, kjer je TCP handshake nezanemarljivi del komunikacije). Govorimo o razredu nekaj 10 do nekaj 100 datotek(ic). Z ozirom na zgoraj povedano je uporaba KeepAlive-a za optimizacijo page-loada iz 5-ih na 4,5 sekunde precej brezpredmetna. Pozna se, če ga recimo s 3 sekund spraviš pod 1. Torej KeepAliveTimeout=1 v takem primeru povsem zadošča.

Zakaj še obdržati KeepAlive timeout na minimumu? Ker si na kakem "omejenem" VPSju (omejenem v smislu resursov) na tak način lahko ustvariš AutoDOS attack (če se smem poslužiti takega poimenovanja, analogija je avtogol). Dovolj hkratnih uporabnikov in majhna motnja v delovanju omrežja, ki povzroča določen delay na povezavah, vse to v kombinaciji z rahlo prevelikim KeepAlive timeoutom da rezultat, da ti Apache naspawna toliko procesov, da ti požrejo ves razpoložljivi RAM. V tem primeru ti pa Kernel začne na random pobijat procese, da pridobi malce RAMa nazaj.

2