Popolni začetnik

Živjo

Pri prebiranju tega oddelka foruma, sem se odločil, da bi tudi sam probal nekaj malega zaslužiti. Iz čiste radovednosti bom probal googlov adSense. Seveda pa imam ogromno vprašanj.

  1. Kje naj kupim najbolj ugodno domeno? (.com?)
  2. Kakšno gostovanje naj vzamem (zastonjsko ali plačljivo)?
  3. Kako naj poiščem pravo tržno nišo?
  4. Ali članke na to temo pišete sami ali jih kupujete?
  5. Kam vam nakazujejo denar?
  6. Dohodek je treba prijaviti dursu?

Lepo se Vam zahvaljujem za odgovore.

19 odgovorov

  1. http://www.godaddy.com/
  2. Priporočam plačljivo (http://www.hostgator.com/). Brezplačni so počasni, manj varni in pogosto stran kar ''izgine'':)
  3. Uporabi program http://www.marketsamurai.com/ (preglej vse video-vodiče, da ga poštudiraš 100% Free trial deluje 14 dni se mi zdi, sicer pa lahko z malo telovadbe po računalniku po preteku tega obdobja ponovno naložiš trial:)
  4. Če se ti ljubi in obvladaš angleščino jih piši sam. Če ne jih naroči npr tukaj: http://freelancer.com
  5. Google pošlje ček, ko dosežeš min 100$ (vsaj včasih je bilo tko)
  6. Če boš zaslužil le kakih 200$ na leto in jih ''pozabil prijavit'' se lahko zgodi, da te vseeno spomnijo, kazni pa ne boš dobil. Če boš zaslužil več pa se raje ne igraj in prijavi pri dohodnini.

Dodal bi še 2 točki: Potreboval boš kreditno kartico za plačevanje na spletu in pa obvezno se dobro pouči o SEO (optimizacija oz. po domače ''kako biti čim višje v googlu'', da boš lahko dobil brezplačen organski obisk. Začneš lahko kar z branjem na tem forumu npr.: http://www.internetmojster.com/seo/

In pa o MS-ju: http://www.internetmojster.com/spletni-posel/market-samurai.html

LP

p.s.: marinov namecheap.com je boljši od godaddy-ja;)

4

Živijo,
če se boš začel ukvarjat z Adsensom ti pororočam, da si vzameš urco časa in si prebereš celotno temo: Google Adsense.

  1. Jaz kupujem vse pri namecheap.com, vedno štima vse, privacy protection zastonj.
  2. Če se misliš kolikor tolikor resno s tem ukvarjat vzami plačljivo. Odvisno na kateri trg boš ciljal, če boš na ameriški(angleški) ti priporočam Hostgator (ref.).
  3. Najbolje, da si prebereš v zgornji temi, kjer sem dokaj podrobno opisal kaj in kako.
  4. Oboje, priporočam pa, da začneš na začetku pisat sam, da malo bolje spoznaš kaj in kako + da boš na strani imel točno tako vsebino kakršno si želiš.
  5. Pri Adsensu imaš možnost čekov ali Western Uniona. Pri WA samo prideš na banko/firmo, ki izplačuje WA in v 10 minutah imaš denar.
  6. Da.
2
  1. Jaz uporabljam Dynadot, vendar je tako, da so vsi te omenjeni registrarji znani in tudi dobri, tako da je odločitev dokaj nepomembna.
  2. Vsekakor plačljivo, če se misliš saj pribljižno resno ukvarjati s temi zadevami. Jaz sem na Hostgatorju(aff).
  3. To je skill, ki ga moraš natrenirati, ne moremo ti tega v enem stavku razložiti. Preberi si vodiče po internetu, kot orodje pa ti tudi jaz priporočam Market Samurai
  4. Večinoma prvi članek za novo stran napišem sam, potem pa outsourcam. Če napišeš vsaj en članek sam, je lažje potem delati na niši, ker nekaj veš o njej.
  5. Nekateri na Paypal, nekateri na Payoneer kartico, nekateri preko čeka ali WU na TRR.
  6. Seveda je treba, saj je to zaslužek ravno tako kot plača.
2

V 4. točki se ne bi čisto strinjal s tabo @bujes. Kljub temu, da se še vedno ta marketing imenuje ''nišni'' je več ali manj zapolnjen in samo veseli smo lahko, da vsak dan nastajajo nova področja in posledično nove niše. Ker je že takšna gneča boš težko našel tematiko, ki ti bo všeč oz. boš o njej lahko pisal, se izobraževal itd... sploh, če boš iskal dober CPC in nizko konkurenco. Na koncu ugotoviš, da se ne splača pretirano učit, če ti tema ni blizu in je čas bolje porabit za učenje SEO-ta. Ta pa se lahko aplicira na vseh straneh in noben evro in nobena minuta tvojega časa, ki ga boš vložil v SEO ne bo zaman. Nikoli!

Sploh ne govorim o tem, da bi se v nišo zelo poglabljal. Ampak če ne napišem tega prvega članka ne vem niti, o čem imam stran in zato težko pišem opise pri social bookmarkanju, težko sestavim Squidoo lens. Vsebina je del SEO, tako da niti sekunda mojega časa ni izgubljena.

Bi se tukaj strinjal z @bujesom. Nišo je treba vsaj toliko poznat, da veš katere "gumbe" je treba pritiskat in kateri sleng/izrazoslovje uporabljajo. Kako boš drugače sploh vedel ali ti je freelance pisec sploh pravilno zadevo napisal?

Če mene vprašaš sta SERP in CTR edini pokazatelj uspešnosti besedila in postavitve strani (seveda je še cel kup SEO dejavnikov). Dobro je malo poznat temo.
V mislih sem imel bolj tisto resno študiranje in preučevanje, ki prinese kvalitetne članke. Ponavadi so to kakšne primerjave in ocene različnih izdelkov, ki ti poberejo ogromno časa in jih najdeš samo na kvalitetnih straneh, ne pa na nišnih, ki so vedno splošne.

Katere oglase uporabljate pa na slovenskih straneh?

Večina ima adpartner, ker httpool izplačuje 6 mesecev, če sploh dobiš denar. Je pa adpartner precej škodil svoji popularnosti z nekimi pravili o vzdrževanih družinskih članih. Ne bi vedel več, ker ga ne uporabljam. Preberi tukaj: http://www.internetmojster.com/spletni-posel/adpartner-pogoji.html

Kako pa je s slikami? jih naredite sami ali poberete z interneta je potrebno navesti vir?