Izvorna koda (Source) ranking faktor?

Pozdravljeni,

ravno pregledujem našo izvorno kodo in jo primerjaz z drugimi (uspešnimi) ecommerce stranmi.

Opažam da imajo nekatere strani izvorno kodo izjemno kratko in vključuje le HTML elemente, med tem ko je v naši kodi vse, JS.....

Kateri elementi naj bi dejansko bili v izvorni kodi in kateri v zunanjih (External) datotekah?

Ali to sploh vpliva na optimizacijo in posledično boljše ali slabše rangiranje?

Thanks ;)

8 odgovorov

js in css morata biti v zunanjih datotekah, in to v čim manjšem številu le-teh. To sicer ne vpliva neposredno, vpliva pa na hitrost nalaganja strani, ki je pomemben faktor.

1

Je res, da je bolje da sta zunaj? Zdaj sem par novih strani zasledil in imajo po večini vse znotraj sourca... css in js

1

Tole si malo pobrkal najbrž. Ti misliš na git in google... script embedanje?
V izvorni kodi so html in sklici na vse potrebne datoteke (js, css...). Datoteke pa se lahko nahajajo na tvojem serverju ali tujem (google fonts...).

1

Hmm...
Tudi meni ni ravno jasno tole?

Ali je mogoče stisniti vse JS in vse CSS v en file ali v tem primeru prihaja do kakšnih konfliktov?

Stiskaš css skupaj in js skupaj. Ni potrebe po drugače.

1

Ni važno sploh ali so js datoteke na tvojem serverju ali zunaj, ali je css znotraj html kode ali v zunanji datoteki. Važna je zgoljhitrost nalaganja strani.

Vse zgornje stvari pa seveda vplivajo na load time.

1

Inline css je načeloma "bad pratice" pa ne zaradi drugega kot da je zadevo težko urejat, hitro kaj sfališ. Tako da za CSS je "obvezno" da imaš ločen stylesheet. So seveda izjeme.

Kar se js-ja tiče je pa odvisno kaj počneš in kaj je bolj smiselno. Jaz načeloma ne uporabljam inline js, ker imam rad vse na ene mestu. Moreš vedeti da ko pride browser do JS-ja neha loadat ostale zadeve dokler JS ni naložen, se pravi page počaka da se JS izvede preden gre nalagat ostale elemente.

Zaradi hitrosti je kul da imaš vse datoteke (css in js) minimirane. Če imaš kakšen JS plugine, jih daj vse v eno datoteko, da nimaš za vsak js svoj request. Google tudi predlaga da daš vse te zadeve na konec strani, se pravi pred zaključnim body tagom, ker se tako content najprej naloži potem pa vse ostalo.

Nisem še slišal da bi kdo v en file dal css in js.

2