Adsense za začetnike - Addendum
18 naročnikov
18 naročnikov
Počasi se bliža leto dni, odkar sem prebral Marinovo Adsense temo, se navdušil, prijavil in … uspel. No, na nek način. Cilj tega zapisa je navdušiti ostale, tako kot nas je Marin in potrditi njegovo tezo, da lahko uspe vsakemu.
Če pogledam nazaj, so se mi zgodile tri prelomnice:*Prvi centi
*Prvi ček
*Sprememba pri Google Keyword toolu
Če sta bili prvi dve velik boost za motivacijo, pa je bila tretja (tako kot za marsikoga) šok in postavitev na realna tla, hkrati pa mi je odgovorila na nekaj vprašanj, na katera si nikakor nisem znal najti odgovora. Eno od teh je bilo »kako hudiča imam samo 40 obiskov dnevno, če pa sem na tretjem mestu za ključno besedo, ki jo mesečno išče 90.000 ljudi«. No, ko se je Adwords tool stabiliziral, mi je bilo jasno zakaj je temu tako ;)
Iskanje niše
Iskanje niše je osnova in zame daleč najbolj razburljiv del tega biznisa. Veseli me še postavljanje bloga (s prvimi posti, iskanjem ustreznih tem, …), vse drugo je zame muka, ki jo outsourcam ali avtomatiziram. Tu leži tudi moja največja napaka, saj se pri offline optimizacija premalo trudim. Ampak o tem več v nadaljevanju, tukaj gre predvsem za iskanje niš.
Iskanja se lotim vedno, ko imam kak preblisk, nikoli se ne vsedem za računalnik z mislijo »no, zdaj bom pa iskal nišo«. Ko se torej spomnim potencialno zanimive besede, najprej preverim obisk v Google Keyword Toolu. Če sem pred zgoraj omenjeno spremembo orodja iskal zgolj niše s 3.000+ exact zadetki, mi je zdaj OK tudi 1.500, če je niša plačana nad 1,5 EUR na klik. To sta moja minimuma. Osredotočim se na keyworde, ki zajemajo vsaj dve besedi, najraje pa tri. Ko izluščim vse potencialno zanimive keyworde, preverim na Google Insights še kje se besedo največ išče – ni namreč vsaka angleška beseda najbolj iskana ravno v Ameriki, obstajajo še druge angleško govoreče države in nekateri izrazi se uporabljajo izključno v enih. To je predvsem pomembno za naslednji korak – iskanje domene, saj v poštev pridejo tudi ccTLD ustreznih držav. Ponavadi preverjam kar pri name.com, godaddy je tudi ok, pa še kak servis bi se našel. Iščem izključno .com, .net in .org, ter top country domene, če gre za kero drugo državo. V zadnjem času nekaj testiram tudi z .biz, ampak zaenkrat nekih pametnih rezultatov še ni. Iščem izključno exact domene. To pomeni, da za »green apples« v poštev pride izključno greenapples.ext, nikakor pa ne npr. mygreenapples.ext, ipd. Ne rečem, da tudi te opcije ne delujejo, vsekakor pa potrebujejo več SEO, kar pa meni ne diši. Niš z exact domenami je dovolj, da mi ni treba posegati po njih. Če exact domena ne obstaja, zaženem še Domain Suggestion tool na name.com, kjer včasih pade kak precej dober predlog. Tako sem namreč našel že dve vrhunski domeni, ki sta bili droppani in ju nihče ni ujel. Vedno preverim SEO competition na Market Samuraiu. Sčasoma razviješ občutek katere niše se splača obdelovati in katere ne.
Postavitev strani
Vse strani delam v Wordpressu, postavim jih na različne teme, ne samo Prosense. Rad imam raznolikost (najbrž tudi na račun kakega EUR), pa tudi sicer sem pod vtisom, da če bi kdaj moj Adsense account bil pod preverjanjem, bi precej sumljivo zgledalo, če bi imel vse nišne strani narejene po istem kopitu (zgolj subjektivno mnenje, brez osnove).
Uredim permalinkse, osnovne nastavitve in dodam plugine:All in one SEO
*Contact form 7
*Google Analyticator
*Sitemaps xml
*SEO smart linksUredim *About, Contact in Privacy Policy** page.
Z Google Wonderwheel toolom si poiščem par longtail keywordow in na tri najbolj smiselne naredim poste ter jih objavim in social bookmarkam vsakega posebej in posebej še main url. Obvezno ga vržem tudi na identi.ca za hitrejšo indeksacijo. Stran vpišem v Google Webmaster tools.
Adsense
Na razlinih straneh imam različne Adsense bloke. V sidebar vedno vržem skyscraper in nad prvim postom dodam horizontalni link unit. Ta kombinacija se mi je pri večini strani izkazala za najuspešnejšo. Kreirati je treba ustrezne barvne kombinacije, da se oglasi lepo skladajo s splošnim dizajnom strani. Za vsak blok posebej naredim channel.
Offsite optimizacija
Offsite delam na dva načina. Ročno in avtomatizirano. Avtomatiziram profile linke, social bookmarking in do neke mere tudi article marketing. Orodji, ki ju uporabljam.
- SENuke (ref.). Senuke je izjemno močno orodje, ki z različnimi moduli omogoča social bookmarking, article marketing in ustvarjanje profilov na high PR straneh, avtomatsko ustvarja accounte, klika na potrditvene emaile, v glavnem dela na autopilotu. Na linku dobite 7-dnevni free trial. V naslednjih dneh spišem malce bolj podroben opis orodja.
- Brute Force EVO 2
Vedno manj outsourcam. Pri člankih namreč dobivam PLR sranje, ki ga lahko pridobim tudi sam, link building pa večina dela z orodji, ki jih imam tudi sam.
Uporabljam tudi Scrapebox, a tega predvsem za iskanje dofollow blogov ter ostalo scrapanje.
Trenutno stanje
V tem trenutku imam 35 strani. Cifra me je šokirala, ko sem jo preveril, do zdaj namreč še nisem štel. Kakšno polovico bom prodal, ali pa pustil, da domene potečejo, ker so se izkazale za premalo perspektivne (veliko krivde nosi sprememba KW toola) in se nimam časa ukvarjati z njimi. Imam celo serijo nemških strani, ki jih bom opustil, ker ne obvladam jezika in je optimizacija nemogoča. Na koncu mi bo ostalo kakih 10-14 strani, s katerimi sem zadovoljen. Nekatere že zdaj lepo delajo, druge zagotovo še bodo, tretje pa bom preoblikoval in poskusil z affiliate marketingom, ker Adsense ne prinese dovolj denarja.
Po nekaj mesecih dela sem si postavil cilj, da bi po enem letu pridelal minimalno plačo samo z Adsensom. Sedaj sem v enajstem mesecu, oktober je bil malo pod 400 EUR. Ko sem si postavil cilj, je bila minimalna plača 462 EUR.
54 odgovorov
Zanima pa me tudi, če je važno ali vsebino vržeš gor na spletno stran takoj ko nabaviš hosting, ali se držiš 7-days plana iz knjige kjer pravi da je bolje postopoma z vzporednim postanjem člankov?
pzadnika:
Bolje je da daješ vsebino gor postopoma, saj s tem redno osvežuješ blog/stran
In potem po tednu dni dodajanja vsebine začneti z offsite promotion in monetizacijo?
domza:
@linkr-imaš za toliko strani reseller gostovanje?
Ne, pri vecih razlicnih ponudnikih mam shared variante. Kar se pa tice dodajanja vsebine pa postopoma. Zadnje cajte tudi par mesecev pocakam z off seo.
domza:
pzadnika:
Bolje je da daješ vsebino gor postopoma, saj s tem redno osvežuješ blog/stranIn potem po tednu dni dodajanja vsebine začneti z offsite promotion in monetizacijo?
Po mojem je najbolje delati zadevo sproti, da delaš vsega po malo + da nabiraš linke počasi (da delujejo naravno)
linkr:
Je že blo tudi boljše :P
U, tole je pa slaba ja. Si potem šel na novo ali prešaltal na affilate? Si potem našel razlog kateri bi lahko vplival na tale zlom? Kajti sam tudi zelo gledam na to in imam čisto vse od templata do člankov,slik..itd. unikatno, zaradi česar se mi kaj takega upam da ne mora zgoditi.
Jaz imam cilj zdej izpilit znanje na moji prvi strani da dosežem pričakovan dobiček, na strani imam affilate amazon(na novo) ter adsense. Ker mi je cilj 100$ na dan(seveda je to mišljeno z večimi stranmi ob vrhunskem znanju in izkušnjah), me pa zanima če je to sploh realno?
S tem izkušenejše v poslu prosim da povejo čim bolj natančno s katero tehniko backlinkanja se da priti na top 3 pozicije na googlu(vem da je tu pomembna konkurenca, vendar je dobro preučena in s top 3 nebi smelo bit težav ob dobri offsite promociji)?