Ime domene in ostalo
8 naročnikov
8 naročnikov
Potrebujem pomoč glede izbire domene, ključnih besed, optimizacije in rangiranja strani na globalnem nivoju, kjer bo po mojem težko priti do dobre uvrstitve, vendar bi kljub temu poskusil v kolikor bo vsaj 5% smiselno.
Seveda me vse skupaj zanima s strani AdSense zaslužka in osebnega zadovoljstva, da sem še nekaj naredil kar se zdi misija (ne)mogoče :)
Trenutno posedujem stran www.odkleni.si vendar ker je ta domena lokalna ne pridem nikamor v svetu z njo... tako da bi si želel nekaj več v globalnem smislu.
Po mojem so najbolj zanimive ključne besede v smislu
unlock nokia free
free unlock nokia <model>
nokia <model>
code generator
phone lock
sim lock
in izpeljanke iz teh... verjetno pa še kakšna več...
Domene, ki so za moje pojme najbolj zanimive so seveda zasedene.
nokiaunlock.net
nokiaunlock.org
nokiaunlock.info
nokiaunlock.com
- Kakšno težo ima po vašem mnenju v tem poslu končnica .mobi ali .tel?
- Ciljam najbolj na nekaj kot unlock nokia free pa četudi je domena samo nokiafree in unlock kot poddomena ali pa npr free.nokiaunlock ali kaj podobnega... kako torej izbrati najboljšo domeno izmed teh, ki so na voljo.
- Mi lahko kdo, ki se spozna na orodja za keyworde, pozicije, moč vsega skupaj in branje rezultatov, ki jih prikažejo orodja svetuje kako se lotiti tega in s katerimi ključnimi besedami?
odkleni.si ima namreč ključne besede prav lokalne in balkanske kolikor gledam v GWT in zato ne pridejo v poštev, razen če se jih dobesedno prevaja.
Toliko zaenkrat, ostala vprašanja pa bodo sledila sproti. Morda bi se lotil celo večjezičnosti kot je to tudi na odkleni.si.
Hvala za kakršnokoli dobronamerno pomoč in upam, da ne bo šlo vse skupaj v smer pljuvanja in negativnega kritiziranja.
35 odgovorov
glavna domena nekaj v stilu "freeunlock", potem pa poddomene "nokia.freeunlock", "samsung.freeunlock", "nokia7200.freeunlock". V tem primeru lahko narediš čisto svoje landing page za vsak šit ki se ga spomneš.
Sem ti mal preveril nišo preko samuraia in nekaj je dejstvo. Ta niša ni najboljša za adsense. Večina klikov je plačanih pod 1$ in zelo verjetno nebi dobival kaj dosti več kot okoli 20 centov na klik. Tud ctr nimajo najboljši. Je pa res dovolj iskanja in najboljši pristop bi bil res po načinu "unlock -model-". Po moje vzemi bolj splošno domeno in delaj pač na optimizaciji vsake podstrani posebaj (brez poddomen). .mobi in .tel nimata neke hude teže, ampak vse bi bilo tukaj odvisno od tebe.
relativno veliko prometa, dober ctr in malo višje plačan keyword (glede na ostale iz niše) je kw "unlocking mobile phones", ki ima cca 1300 iskanj dnevno in 18k konkurence (moč nisem uspel preveriti, ker na službenem pc nimam cele verzije), ctl je 1.05% in cpc 0.74$.
Kaj pravi godaddy?
unlocking-mobile-phones.com is available! (ni najlepša, se pa da delat z njo)
druge zanimive niše:
unlock gsm phone cca 400 iskanj dnevno, seoc 7k unlockgsmphone.net is available!
cell phone unlock codes cca 500 iskanj dveno, seoc 27k, cellphoneunlockcodes.info is available!
unlocking cell phones cca 400 iskanj dnevno, seoc 11k, unlocking-cell-phones.com is available!, unlockingcellphones.info is available!
To je vse kar sem lahko izkopal v 10 min pauze.
nas-t1 hvala za tvoj čas, od tebe sem najbolj pričakoval odgovor in morda še od dveh drugih :)
glede prvega odstavka in "unlock <model>" oz. če spada sem tudi "unlock nokia <model>"
misliš, da bi glede na nizko ceno, število iskanj in ostale pomembne parametre lahko kaj uspel ali naj kar odneham?
Kakšno težo imajo domene .eu?
nokiaunlock.eu: Available
Glede drugega odstavka... bi lahko prosim preveril še moč konkurence ko boš doma? Imam namreč idejo, ki bi bila morda zanimiva za ta keyword, tako da bi lahko v bistvu naredil dve strani z drugačno vsebino.
Kako gleda google na dolge domene... če sem prav bral o tem ima rajši kratke :)
Kako se sicer gleda na te reči in kako kaže za druge zanimive niše, ki si jih naštel glede na:
število iskanj
konkurenco
ctr
plačilo na klik
itd...
Kje je tista meja?
Naj povem, da mi ni v interesu služit milijone :) ampak če bi prišel v prvih 6 mesecih do npr 2-3€/dan bi bil za hec že zelo zadovoljen :)
Še jaz dodam vprašanje:
Je kaka razlika v teži (rangiranju) med:
www.unlockingnokiaphones.com
www.phones.com/unlocking-nokia-phones
Ker mi ne diši, da bi imel za vsak proizvod drugo domeno, bi jih povezal na eni in za vsak proizvod naredil folder. Sedaj pa ne vem, ali mora biti keyword v domeni ali je lahko v folderju in rangira isto.
@Mika, večjo težo bi skoraj gotovo imela unlockingnokiaphones.com, ker gre za exact v domeni, pri drugi pa broad v domeni in exact v url, ki pa ima malce manjšo težo. Sicer pa bi oba primera dober delala, če bi dovolj energije in truda not vložil.
@Gogy
za konkurenco in vse ostalo mi pošlji pm, sam tolk, da me spomniš, da to to jutri naredim. Ura je skoraj eno zjutraj, jaz pa moram ob 8 zjutraj bit na šihtu (spravljam not). prav tako dobiš tud podatke za ctr, cpc,....
Druga vprašanja:
Verjetno bi "unlock nokia <model>" deloval še boljš kot "unlock <model>", ker gre verjetno za exact kw. Teško rečem ali bi glede na vse to uspel. Če je tvoj cilj zaslužiti 2-3€ dnevno, potem bi verjetno to šlo, če bi relativno dobro rangiral za večje število ključnih besed. Bolj natančno ti lahko jutri odgovorim, ko spustim vse podatke skozi ms.
.eu domene imajo nekaj teže, verjetno pa le v evropi. Če pa delaš dovolj intezivno in kvalitetno pa lahko rangiraš dobro po celem svetu. Vseeno pa bi raje priporočal .com, .net in .org. Naprimer unlockingmobilephone.net. Bodi pa pazljiv pri teh domenah, da ne uporabiš registrirano blagovno znamko ker lahko ostaneš brez nje. Če se ne motim, pa je to tudi proti pravilom adsensa.
Glede dolgih domen je verjetno problem če imaš notri 5,6 ali več besed. Za tribesedne domene pa zagotovo ni problema.
@nas-t1, ko ravno govoriš o MS. Kako bi primerjal rezultat za on in off site optimizacijo? Včasih najdem kakšno lepo nišo, ki ima precej rdečih polj, medtem ko ima on-site vse N. Pa še, če je enak KW v domeni bi moralo skočit visoko:)
Mambo89:
@nas-t1, ko ravno govoriš o MS. Kako bi primerjal rezultat za on in off site optimizacijo? Včasih najdem kakšno lepo nišo, ki ima precej rdečih polj, medtem ko ima on-site vse N. Pa še, če je enak KW v domeni bi moralo skočit visoko:)
Sej če dobro pomisliš so offsite faktorji samo blp, bld, bleg, yah, dmoz, vse ostalo je onsite. Vem o kakšnih nišah govoriš, saj tud sam velikokrat naletim na takšne. Po mojem mnenju je takšne niše praviloma kar teško prehitet, ker če ena stran dobro rangira za ključno besedo, ki je praktično nima na strani (onsite=N) je to velik znak avtoritativne strani. Avtoriteta pa ni nekaj kar lahko kar narediš iz danes na jutri. Takoj ko je vse rdeče pri da, ic, pr, bld in blp se se na široko izognem niše, ker sem prelen, da bi moral dolgo matrat, da bi uspel. Razen če vidim, da je med vsemi temi rezultati pa kaka svetla izjema (nizek da, pr, ic, blp in bld), potem pa je mogoče vredno razmisleka.
nas-t1, če je boljše KW v domeni kot v URLju, potem je najboljše kupit neko dobro rangirajočo domeno z dobrim PRjem ter narediti poddomene in ne folderje?
nas-t1:
Mambo89:
@nas-t1, ko ravno govoriš o MS. Kako bi primerjal rezultat za on in off site optimizacijo? Včasih najdem kakšno lepo nišo, ki ima precej rdečih polj, medtem ko ima on-site vse N. Pa še, če je enak KW v domeni bi moralo skočit visoko:)Sej če dobro pomisliš so offsite faktorji samo blp, bld, bleg, yah, dmoz, vse ostalo je onsite. Vem o kakšnih nišah govoriš, saj tud sam velikokrat naletim na takšne. Po mojem mnenju je takšne niše praviloma kar teško prehitet, ker če ena stran dobro rangira za ključno besedo, ki je praktično nima na strani (onsite=N) je to velik znak avtoritativne strani. Avtoriteta pa ni nekaj kar lahko kar narediš iz danes na jutri. Takoj ko je vse rdeče pri da, ic, pr, bld in blp se se na široko izognem niše, ker sem prelen, da bi moral dolgo matrat, da bi uspel. Razen če vidim, da je med vsemi temi rezultati pa kaka svetla izjema (nizek da, pr, ic, blp in bld), potem pa je mogoče vredno razmisleka.
Hvala za mnenje. Ravno to me je zanimalo. Ker kljub nekaterim rdečim poljem najdem vmes dokaj mlade domene s PR1,2 ali 3. Rangirajo sicer dobro s kakim posameznim člankom, sicer pa imajo rdečo nit s povsem drugega področja.
Torej je možno doseči dobro rangiranje, če ciljam na temo, ki jo ni v domeni, članek, v katerem se beseda pojavi je nima v naslovu, opisu, headerjih? Zunanjih linkov na točno ta članek pa je manj kot 100 na 9/10 prvih straneh (pri 50% celo pod 10).
Če je on-site narejena 100%, KW v domeni iz 3-4 besed, nekaj 10 dohodnih povezav (od teh vsaj 1-2 s PR4 in 5, še kak article direktorij in how-to link in bi se moralo osvojiti 1. mesto v G-manu:)) 150 obiska dnevno s konverzijo 2-10% in AWCPC 10$ (realno vprašanje koliko bi dobil...lahko, da še 1$ ne)...bi bilo kar OK.