Izgled h1 in vpliv na seo
9 naročnikov
9 naročnikov
Kolikor sem jaz poučen o seo je zelo koristno pri člankih napisati h1 naslov s ključnimi besedami. Me je pa čez noč prešinilo, da bi s pomočjo css naredil h1 na pogled isti kot (bold) navaden tekst, naslove pa bi pisal s h2.
S tem bi profitiral dvoje: 1.) naslov bi bil lahko bolj privlačen za obiskovalce, saj ne bi bilo treba pisati ključnih besed (če ciljaš na kw jabolka in hruške, bi namesto naslova "Jabolka in hruške so zelo zdrave" lahko pisal "Katero sadje je najbolj zdravo?", kar je za obiskovalce bolj privlačno.) in 2.) v h1 bi imel lahko veliko več ključnih besed.
Vem, da google ni neumen, ne vem pa, kako obravnava takšne zadeve. Sam raje ne bom tega poskušal, dokler se ne prepričam, če je koristno.
Kaj mislite? Ima kdo kakšne izkušnje?
14 odgovorov
Upam, da nisi ves ta čas uporabljal original ogaben H1???
H1 lahko izgleda kot bold navaden tekst, samo H1 se ponavadi ne uporablja kar sredi besedila, za H2. Google ni neumen.
Do nedavnega je google še lepo požrl skriti div s keywordi v H1 tagu. Kako je danes ne vem. Baje da zdaj ugotovi tudi pomanjšan H1 tag. Baje.
Saj ti stran nisi optimiziral za ključno besedo "zelena jabolka", če v h1 tagu napiš samo "zelena jabolka". Orav tako šteje če je le del naslova, po možnosti na začetku. Npr: zelena jabolka-zdarava li ne?
Ja, ampak (po mojih izkušnjah) za obiskovalca lahko v večini primerov vsekakor narediš bolj zanimiv naslov brez kw. Če nekoga ne zanimajo jabolka ampak kiviji bo vseeno kliknil na naslov Katero sadje je najbolj zdravo? čeprav bo v članku govora samo o jabolkah in hruškah. Če ga poleg tega pričaka še oglas o kivijih pa še profitiraš.
Sicer pa nisem zaradi tega odprl teme, bolj me zanima, če se h1 obnese v besedilu. Glede na odgovor @Mika zna biti nevarno, @Matjaž pravi, da google le ni tako pameten... Čakam na še kakšen odgovor.
Kakršnekoli bližnice se ne obnesejo. Prej ko slej dobiš klafuto. What goes around, comes around. In še vedno ne vidim poante te poteze. Kaj pridobiš? Če vse ostalo narediš prav, tisti h1 sploh ne pomeni nobene razlike. Pravilno in izvirno oblikuj prvotni naslov in boš tako zadovolil obiskovalca kot googla. Druga možnost pa je, da narediš nekaj podnaslovov v članku.
Kako to google ve? Gre gledat CSS vsake strani in primerja h1 tage z vsemi tagi, ki se uporabljajo v body? pa če zmanjšaš z javascriptom?
Dvomim.
Če Matt Cuttsodsvetuje spamerski image replacement s css-om potem najbrž google bere tudi css. Torej najbrž tudi vidi če fejkaš h1 kot navaden tekst. Naredi kot ti svetuje nas-t1, pa boš osrečil obiskovalca in tudi googla.